Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • MPreda

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu o problema cu termostatul la Z13DT si anume cand temperatura lichidului de racire ajunge la 65 grade (aproximativ) termostatul deschide si in asa fel nu imi urca apa peste 65 grade, doar daca ii dau forja urca pe la 80-85 dar dupa scade rapid, cand am observat ca la drum normal numai urca apa de 65 grade am verificat nivelul lichidului de racire si era pe la jumatatea masurii recomandate pe "bidonas", am verificat si aveam picaturi de lichid pe scut, carcasa de la termostat si pompa de apa erau ude, am completat cu apa si antigel si am circulat mai departe 1 luna si ceva, nivelul nu a mai scazut si termostatul tot deschide la 65 grade, intrebarea e ce a putut sa fie? si de ce sa se fi defectat termostatul in mai putin de 1 an jumate de la schimbarea lui (ca pret am pus cel mai scump termostat), ciudat mi se pare ca am pierdut lichidul de racire si dupa completare am testato la forja sa vad daca nu e din cauza aia si nu a fost, dupa o luna si cv nu a mai scazut deloc... As vrea un sfat daca ar trebuii schimbat termostatul sau daca nu e alta buba ca nu imi prea convine anual sa schimb termostatul... Un prieten spunea ca s-ar putea sa se fi pus o mizerie si numai inchide complet...
  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR