Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut,
Dragi ieseni, unde va spalati masinutele? (nu neaparat ieftin, 50 ron ar fi decent pentru o spalare)
Eu caut o spalatorie in Iasi care sa fie cat mai profi - sa nu dea cu laveta pe ea pentru uscare - exclus "spalatoriile selfservice". Mi-a zis un amic ca la OMV in Nicolina, la spalatoria automata programul extins - si cu ceruire e destul de ok; insa iarasi la automata periile acelea sa nu afecteze sau sa zgarie in vreun fel.Mai stiti cumva alta spalatorie automata eventual noua? De asemenea m-ar interesa daca firmele de detailing fac si spalari "normale". Multumesc pentru feedback
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
In Nicolina la OMV automata nu recomad.
1. Periile alea in timp iti termina vopseaua.
2. Acum ceva ani un coleg a vrut sa spele masina la ei, stapii cu perii au cazut pe masina din fata, a plecat impuscat de acolo.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns!
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Datorita feed-back-ului foarte mic de la voi, sa inteleg ca spalatoriile self service sunt o solutie buna? 5 lei si e curata? Smile
Skip ads

  • Catalin-Ionut

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2016 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Salut,

Si eu am o masina noua si mi-am pus aceleasi intrebari, Vopseaua asta moderna nu este asa fragila cum am crede. Eu o duc la o spalatorie pe langa gara internationala, RedHall unde o spal odata pe luna interior exterior. Vorbesc cu tipul pe care o spala si ii zic daca are o carpa noua, daca nu ma duc cu propria carpa de piele cumparata din carefour. Face treaba foarte bine mereu raman uimit de cate atentie ii da masinii la interior. Mereu imi da si volanul in jos doar ca sa ajunga in spate acolo sa nu ramana nimic necuratat. Si ma duc de obicei cu masina plina de par de la animal sau iubito si o curata foarte bine. Chiar recomand si acolo se duc si masini de 2-3 ori mai scumpe decat ale noastre.

Daca e nevoie si se murdareste pe exterior da, ma duc si eu la selfservice de pe chisinaului unde iau 2 fise fiindca spuma nu este extraordinara si e nevoie de mai multa actiune si se rezolva foarte bine.

Drumuri bune.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc Catalin pentru feedback, am fost si eu o data acolo cu fosta masina(passat B6), a fost OK; insa acum este vorba de masina noua si e altceva..oricum foarte bun si detaliat raspunsul tau. Multumesc! Wink

Numai bine!
P.S.: Foarte faina Corsa ta Wink
  • Sorin_im

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia OPC 2009 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Catalin-Ionut a scris:Salut,

Si eu am o masina noua si mi-am pus aceleasi intrebari, Vopseaua asta moderna nu este asa fragila cum am crede. Eu o duc la o spalatorie pe langa gara internationala, RedHall unde o spal odata pe luna interior exterior. Vorbesc cu tipul pe care o spala si ii zic daca are o carpa noua, daca nu ma duc cu propria carpa de piele cumparata din carefour. Face treaba foarte bine mereu raman uimit de cate atentie ii da masinii la interior. Mereu imi da si volanul in jos doar ca sa ajunga in spate acolo sa nu ramana nimic necuratat. Si ma duc de obicei cu masina plina de par de la animal sau iubito si o curata foarte bine. Chiar recomand si acolo se duc si masini de 2-3 ori mai scumpe decat ale noastre.

Daca e nevoie si se murdareste pe exterior da, ma duc si eu la selfservice de pe chisinaului unde iau 2 fise fiindca spuma nu este extraordinara si e nevoie de mai multa actiune si se rezolva foarte bine.


Drumuri bune.


Sper sa nu citeasca si iubita ta ce ai scris....o sa-ti cada si tie parul Smile)
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Hahahahha
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Din experientele nefericite... deja am o zgarietura usa dreapta...m-am lamurit cu spalatoriile, cele de cartier dau baietii cu laveta dupa si ti-o zgarie..la cele self service cu jetoane iti ramane mizeria pe masina, deci concluzia mea este ca pe viitor imi voi spala masina acasa folosind un sampon auto la 10 lei din kaufland si un burete cu ciucuri http://exmobi.ro/product/ke...lare-si-curatare/ fara sa o mai sterg dupa chiar daca mai raman stropi albi macar nu zgarii masina cu nimic...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR