Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • savinr

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Ok
  • bodyca

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Va salut domnilor. Revin dupa ceva timp si va multumesc de sfaturi. Am facut schimbul de ulei, am pus CASTROL EDGE. Pe bidon scrie norma GM : DEXOOS 2 si C3. Totul a revenit la normal, nu se mai aprinde niciun martor la bord.
  • bodyca

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2017

  • Mesaj Privat
In schimb ieri am constatat ca nu mai merge ventilatia in cabina. Cu ploaia de azi, a fost chiar urat(se aburesc geamurile, destul de rece in cabina, etc). Am verificat toate sigurantele, atat din fata cat si din spate, si sunt ok.aveti cumva vreo sugestie?
  • bodyca

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut dragilor. am remediat problema. Sunt fff bucuros pentru ca imi era teama de ce ar fi putut fi mai rau, respectiv inlocuirea ventilatorului. Dar nu a fost cazul, s-a putut repara. Se gaseste sub torpedou si se demonteaza relativ usor. era blocat pe praf si trecerea anilor. Demontat de pe masina, curatatat, suflat, uns montat la loc si merge de te unge pe suflet.
Va doresc o zi buna
  • PDanielCristinaSurug

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2020

  • Mesaj Privat
bodyca a scris:In schimb ieri am constatat ca nu mai merge ventilatia in cabina. Cu ploaia de azi, a fost chiar urat(se aburesc geamurile, destul de rece in cabina, etc). Am verificat toate sigurantele, atat din fata cat si din spate, si sunt ok.aveti cumva vreo sugestie?


Salut...imi poti spune si mie ce ulei sa pun la un motor 1.8 benzina...sta aprins becul la ulei cel galben ...am schimbat sonda.uleiul si tot se aprinde
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR