Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare colegi!eu la astra h din dotare am lampa in plafoniera din aceea simpla cu un bec.acolo am montat un bec led cu 12 smd.acum am achizitionat un set de parasolare illuminate originale tot de pe un astra H cu tot cu cablajele originale care duc pana in bord.vreau sa le montez si eventual sa schimb si becurile din ele.am inteles ca trebuie sa iau o masa de pe caroserie.pot lua tot de acolo de la plafoniera si in acelasi timp sa se mai aprinda odata cu parasolarele si led-ul din lampa centrala?rog explicate-mi si mie cei care ati facut aceasta operatiune si eventual care au avut acelasi tip de plafoniera centrala,mentionez ca eu nici in partea din spate la pasageri nu am plafoniera.trebuie schimbata si siguranta cu una mai mare?o schema ceva sau niste poze edificatoare se pot posta?!sunt cam atehnic si am nevoie de indrumari mai precise.
multumesc anticipat!
  • Dragos Ene

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Stiu ca este o intrebare generala dar aveti idee daca la o Zafira B fara lumini in parasolare exista cablajul tras? Nu as vrea sa stric ceva pe acolo.
Multumesc mult!
  • Susman1981

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Salut . Vreau sa-mi pun led-uri la parasolar. Masina este Zafira B . Pe net am gasit led-uri pentru parasolare. Problema este ca pe net sunt 2 dimensiuni 29mm si 31 mm. Stie cineva ce dimensiune au becurile din parasolarele de la Zafira B ?
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR