Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • MadDeVille

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2011 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema cu identificarea sabotilor pentru opelul meu astra z14xep. Daca ma puteti ajuta voi lasa mai jos o imagine cu tipul de arcuri din interiorul tamburului. Poate va este de folos.

Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Sunt 2 modele de saboti, greu de spus de care ai nevoie, ai incercat dupa seria sasiu/VIN sa vezi daca se poate face o identificare (mai) precisa?
  • MadDeVille

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2011 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Nici cu ajutorul vin-ului nu pot identifica sabotii recent am modificat unii de la un Corsa D pentru o perioadã dar vreau sa ii schimb .. nu stiu cat o sa tina. Din acest motiv am cerut ajutorul vostru.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pai, daca i-ai dat jos, fa-le poza si orice magazin de piese serios poate sa ceara informare la furnizor sau chiar sa compare pozele cu cele ale produselor existente...
Skip ads

  • MadDeVille

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2011 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Uitati o imagine cu sabotii pe care îi caut. Dupã cum vedeti setul de arcuri se potriveste perfect. Am fost cu poza si sabotii la câteva magazine de piese auto si toti mi-au zis cã nu sunt cei originali si cã ar fi fost schimbati. Însã nu cred asta întrucât gãsesc pe net pe mai multe site-uri de piese auto la Asta H Z14XEP setul de arcuri corespondent. Nu stiu ce sã mai fac, pe unde sã mai caut si pe cine sã mai întreb.


  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Adevarul e ca m-am uitat si eu pe la niste baze de date ale unor magazine si e cam varza totala pe subiectul asta ... Daca ar fi sa te iei dupa ei, cele 2 versiuni s-ar putea inlocui intre ele, ceea ce nu prea cred ...
Ce-as face eu: cu sabotii in mana si cu cele 2 coduri( 93171065 si 93189978) m-as duce(eventual dupa un telefon prealabil) la orice furnizor de piese auto care are pe stoc macar unul dintre coduri. Ca si indicatie pretioasa: incearca sa te adresezi, in special, marilor depozite(daca ai acces, ptr ca asta ar putea fi o problema, astia nu prea stau de vorba cu persoanele fizice), adica distribuitorilor de piese, mai putin revanzatorilor care au stocuri modeste...
  • MadDeVille

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2011 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Asa este am solicitat ajutor si la Opel Romania si la mai multe site-uri de piese din tara si astept raspuns sper sa nu se inchida topicul asta poate il vede cineva care a mai intampinat problema.
  • MadDeVille

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2011 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2012

  • Mesaj Privat
bibu16v a scris:Adevarul e ca m-am uitat si eu pe la niste baze de date ale unor magazine si e cam varza totala pe subiectul asta ... Daca ar fi sa te iei dupa ei, cele 2 versiuni s-ar putea inlocui intre ele, ceea ce nu prea cred ...
Ce-as face eu: cu sabotii in mana si cu cele 2 coduri( 93171065 si 93189978) m-as duce(eventual dupa un telefon prealabil) la orice furnizor de piese auto care are pe stoc macar unul dintre coduri. Ca si indicatie pretioasa: incearca sa te adresezi, in special, marilor depozite(daca ai acces, ptr ca asta ar putea fi o problema, astia nu prea stau de vorba cu persoanele fizice), adica distribuitorilor de piese, mai putin revanzatorilor care au stocuri modeste...

Ce reprezinta cele 2 coduri ca sunt foarte neinformat pe linia codurilor de piese sau ceva ...
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Codul original GM ptr cele 2 versiuni de saboti...
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Set saboti frana OPEL ASTRA H (L48) 1.4, TRW GSK2604
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR