Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • TSebastian

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira 2006 Z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Aceeiasi chestie o am si eu cum ai rezolvat problema spunemi si mie ca nu stiu ce sa msi fac
  • TSebastian

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira 2006 Z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Aceeași situație o am tremura la viteza a 3 60 km la ora 3000 turatii am un motor z19dt zafira b 2006 am schimbat planetara dreapta burduf sranga unghiuri cauciucuri noi acum se aude si ambreiajul cu volanta ...oare sa fie de acolo ...am urcato sus pe elevator nimic ls roti geometrie. ..doar pilitura de la ambreiaj volanta credeti ca ea este de vine
  • gbl1008

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2003 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Problema nu am rezolvato ,un mecanic de la dezmembrari a spus ca problema este tot din ambreaj chiar daca este nou poata ceda discul de ambraj , mam inpacat cu idea cu vibratia la accelerare ,a inceput sa faca zgomot si rulmentul de presiune chiar daca au fost schimbate toate odata ,ma costa prea multi bani sa fac schimbul din nou 400 lei placa + discul +rulmentul de presiune 300 lei +300 lei montajul , daca are cineva din iasi posibilitatea de a ma ajuta cu un disc bun si manopera de bun simt sa lase un mesaj aici sau pe privat cu respect.
  • gbl1008

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2003 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salut
Am rezolvat problema dupa atata timp prin servis la mai multi mecanici care nimeni nu au stiut ce are,am depistat din intamplare cand am strans de burduf si a esit apa din el ,capul de la planetara spre cutie pe partea stanga a prins apa pe la burduf si sa dus tripoda si capul planetar uzura puternica ,concluzia ca si celelalte planetare care le-am schimbat erau tot defecte , deci daca are joc marisor capul planetar dinspre cutie la invartire stanga dreapta adica cu planetara data jos ti de cap si misti de ax si are joc schimbatil ,
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR