Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • geo86

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Sunt cam obosit asa ca am citit doar sectiunea asta:http://www.vv.se/templates/page3____3387.aspx
Nu scrie nimic de timpul in care se dau nr provizirii.
Mai citesc maine.
Skip ads

  • vladmury

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Salaj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
salut,daca ma poate ajuta cineva cu niste site-uri de vanzari auto sh suedeze ,eu deocamdata sunt in danemarca dar vreau sa imi iau o masina din suedia.
  • geo86

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2008

  • Mesaj Privat
vladmury a scris:salut,daca ma poate ajuta cineva cu niste site-uri de vanzari auto sh suedeze ,eu deocamdata sunt in danemarca dar vreau sa imi iau o masina din suedia.

www.blocket.se
  • gabicoman92

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salut chiar daca nu a mai fost postat din 2008 poate totusi este cineva binevoitor sa ma ajute.As vrea sa cumpar o masina din suedia deoarece am pe cineva acolo si o poate cumpara el si sa o aduca cu numere de suedia sa pot circula pana o inscriu si apoi le trimit la ei inapoi.Dar intrebarea este daca stiti cum sunt masinile acolo adica sunt ingrijite in general sau sunt muncite si neglijate?
Skip ads

  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut, totul e relativ, masinile acolo nu sunt foarte ingrijite, au majoritatea geamurile zgariate de la raclete de dat gheata jos, rugina... daca sunt mai vechi, insa sistemul cu verificarea kilometrajului e bine pus la punct, slabe sanse sa iei teapa. Daca cauti o masina corecta dar din punct de vedere estetic... sa lase usor de dorit, e ok. De asemenea pretul de obicei nu e unul conpetitiv fata de de germania sau romania, unde in ultima vreme e mai mult decat ok. Mai departe tu decizi Smile , Succes!
  • odin_79

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2002 18ZXE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Personal as alege oricand o masina din Suedia decat una din Germania/Franta//etc
Am cumparat o masina in 2008 (Opel Vectra C 1.8 benzia din 2002 )din Suedia si pana in ziua de astazi cea mai "scumpa" reparatie a fost in valoare de 1200 lei (ambreiajul) .
In cazul meu (la momentul respectiv) pretul de achizitie al masinii a fost cu aproximativ 1000 euro mai mic decat in Germania.
Masina estetic/tehnic nu a avut nimic de reprosat cand am cumparat-o.
Personal masinile mi s-au parut (in anii 2007-208 cat am locuit in Suedia) bine intretinute.
Comparativ cu Germania si Franta in Suedia se poate verifica online istoricul auto ( ex. cati proprietati a avut )
www.blocket.se unul dintre cele mai recunoscute siteuri de vanzari auto la nivel national.
Daca va mai pot ajuta cu alte informatii ma puteti contacta.
  • gabicoman92

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Am inteles deci masinile sunt ok acolo.As vrea pe langa faptul ca masina sa arate si sa mearga bine cel mai important aspect as vrea sa aiba km reali.Am auzit ca in Suedia nu se dau kilometri inapoi si ca acolo toate masinile au km reali.Eu vreau ceva frantuzesc diesel de acolo.
  • vallli109

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Teleorman
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Sunt interesat de cumpararea unei masini din Suedia insa nu am habar despre ce trebuie sa fac. Nu gasesc nici informatii de actualitate de la cei care au cumparat recent. Ce acte trebuie sa fac pentru a aduce masina in tara? In cat timp le obtin etc. Orice sfat imi este util.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR