Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • zero_cool

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Crossland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

la sfarsitul lunii iulie am achizitionat o masina opel astra h 2005,la cumparare fostul proprietar mi-a spus ca are 4500 de lei amenzi de platit la primarie dar nu este o problema ca rezolva si imi trimite fiscalul.

Am facut RAR-ul la masina(pt ca ii trebuie cartea masini,mentionez ca masina avea primul set de numere rosii) si i-am trimis poza la carte si contractul de vanzare cumparare sa se duca la primarie pt ai elibera fiscalul(el sta la 10 km de mine),ma dus cu 'zaharelul' ca ala care il ajuta e in concediu si sa astept 3 zile,dupa 3 zile m-am dus la el acasa si am fost informat ca a plecat in Londra(deci da am luat teapa Evil or Very Mad ).
Urmatorul pas este sa ma duc sa vorbesc cu un avocat(am inteles ca doar cu instanta mai rezolv ceva in acest caz) intrebarea mea este:Stiti cam cat va dura procesul si daca sunt sanse 100%sa castig sau ma lupt cu morile de vant?
  • zero_cool

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Crossland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salutare revin cu un update pt cei intesati sau patiti cu asa ceva,tin sa va anunt ca am pierdut procesul,tribunalul spunand ca a fost vina mea ca am acceptat sa cumpar masina in situatia in care vanzatorul nu detine toate actele si ca rezolvare am contactat fostul proprietar si de comun acord am decis sa ii dau eu 2000lei si sa mai puna el 2300lei si sa-si achite amenzile si sa pot recupera fiscalul.
Deci daca aveti de gand sa incercati cu tribunalul, mult noroc,poate am avut eu un avocat de ras(care ma halit de 1100lei) fara sa faca ceva.Asta e....Apropo procesul a durat 6 luni pt cei interesati.
O zi buna,
Zero_cool
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nasol moment pentru tine... de aia este bine sa dai banii toti in momentul in care iti da fiscalul desi am inteles ca acum nu se mai cere doar contractul de vanzare-cumparare stampilat de la primarie.
oricum multumim de informatii si aviz celor care cumpara masini.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR