Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • gridan tudor

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Agila 2001 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Ma poate ajuta cineva cu aceste erori .
Masina consuma mult undeva la 8 extra si ceva ulei .relantiu sta pe la 600 rtm trepideaza si este zgomotoasa la relantiu
va arat o poza cu erori
  • danzog

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Agila 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2013

  • Mesaj Privat
@gridan tudor:
Erorile afișate de tester nu menționeazã în mod concret cauzele defecțiunilor ci efectele acestora.
Din imaginea publicatã de tine m-aș orienta în special pe înlocuirea pompei de benzinã care se pare cã este,,obositã,, și nu mai funcționeazã în parametri sau are sorbul la aspirație și filtrul din ansamblul pompei ,înfundate/colmatate.Celelalte erori se pare cã sunt efectele produse de funcționarea necorespunzãtoare a pompei de benzinã.
Înlocuiește senzorul arbore cotit cu unul nou Bosch(original) dupã care anuleazã codul de eroare 0335 numai din tester.
Atenție!Sã nu scoți borna la acumulator pt. anularea lui 0335.
Demonteazã și curãțã și clapeta de accelerație.
Se pare cã nici circuitul sondei/plutitorului de benzinã din rezervor ,nu mai funcționeazã.
Citește mai mult la capitolele respective sugerate pentru remedierea defecțiunilor și altãdatã posteazã la rubrica pt. Agila A
  • gridan tudor

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Agila 2001 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru timpul acordat ,in privinta pompei de benzina ea este inlocuita aproximativ cu un an in urma insa fostu proprietar a zis ca a trecut pompa pe direct din cauza unui releu defect ceva de genu, indicatorul din bord al rezervorului nu imi indica bine ,am facut de cateva ori ;pana: din cauza lui .Pentru consumul mare de combustibil as da vina pe sonda lamda 2 cea de pe esapament ,un mecanic imi recomanda segmentarea motorului insa nu sunt sigur pe el plus ca ar fi o operatiune cam costisitoare aproape ca uitasem azi am gasit radiatorul fisurat poate cauza functionare motorului
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR