Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Eu am avut pb doar cu usa stanga spate.
Am scos chederul ala mic de sub usa, si de atunci n-am mai avut pb.
  • Florin7490

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Salutare. Eu am tot problema cu apa în partea șoferului. La mine se scurge undeva de sub bord in partea stânga pe cablurile electrice și picura pe cablul de la capota pana jos, se aduna apa cam 500 de grame la o ploaie de aprox 1 zi dar liniștita. Presupun ca la ploaie mai puternica întru cu barca. 2014 astra j. Am controlat scurgerea din partea pasagerului fata.nu este înfundata. Iar în partea șoferului presupun ca este undeva pe la roata. Am fãcut o proba sa vad cum sta treaba, am luat 2 litri de apa și am turnat din partea stânga sus la parbriz pe lângã cheer și apoi cu lanterna în interior am vãzut cum curge apa. STIe CINEVA PE UNDE SE POATE SCURGE? Nu reușesc sa gãsesc cauza. Multumeac
  • IngN

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2011 A13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Acum vreo 2 saptamani am observat ca din portiera dreapta fata a curs apa cateva secunde la deschiderea usii. Acele gauri nu erau obturate..... deci nu inteleg cum de s-a acumulat apa in usa.

In fine ieri am inlemnit cand am vazut ca pe usa la baza jos, deasupra masticului vopseaua este cojita si inceput de rugina. Cum naiba, masina are 6 ani si deja.... rugineste. Am dat jos panoul de usa sa vad daca are ceara pe interior si avea. Deci ce naiba se intampla cu masinile din ziua de azi. Opelul era bun pe tabla, sunt G-uri fara pic de rugina. Vechea masina avea 18 ani si era tun.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR