Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord
  • CLC

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buc
  • Masina: Rekord 1977
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Salut baieti, ma bate tare gandul ca anul acesta sa demarez proiectul de restaurare al masinii pe care cu ani in urma am invatat sa conduc, respectiv Opel Rekord D.
Mai exact:
Motor 2.0s 100cp
Cutie automata
Caroserie berlina 4 usi
Ca scurt istoric a fost adusa in tara in '91 si de atunci este in familia mea reparata de mai toti "mecanicii priceputi" ai vremii, vopsita integral o data, ciobita pe ici colo cate un pic asta pana a cazut pe mana mea de pustan care in scurt timp am cam puso pe butuci. Nu neaparat din cauza mea ci mai degraba din cauza timului si reparatiilor de mantuiala a asazisilor mecanici. Ar mai fi multe de spus despre asta dar momentan ma opresc aici.
Asa ca revenind la subiect, vreau sa o pun pe roti din nou.
Cine poate sa ma ajute cu treaba asta poate sa ma contacteze si as fi foarte recunoscator.
Ma intereseaza orice piesa de mecanica sau tinichigerie(in special), mecanic pentru carburator si cel mai important un TINICHIGIU "ieftin si bun". Glumesc un pic, mai degraba bun si disponibil!

Atat pentru moment.
Multumesc
Razvan
0721879137
  • mihai popovici

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Rekord 1971 1.9 sprint
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ce tip de carburator ai?marca?iar problemele cu carburatorul la service-uri specializate in asa ceva.daca nu gasesti,la service-uri care repara motociclete ,motorete sau la cele de utilaje agricole,(ex.motosape).
  • CLC

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buc
  • Masina: Rekord 1977
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Salut, carburatorul este zenith inat 35/40. Serviceurile specializate in asa ceva in Bucuresti au disparut sau cel putin meseriasii! La moto nu am incercat desi am dubii, cred ca este mult mai complex al meu decat unul simplu de motocicleta. Iar la cele agricole ma indoiesc...
Asa cat de cat l-am bibilit eu dar nu este cea ce trebuie.
  • mihai popovici

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Rekord 1971 1.9 sprint
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
service-urile care se ocupa de motociclete sau utilaje agricile au aparatura necesara pentru a testa si verifica un carburator. oricum daca nici asa nu gasesti,incearca la utilizatorul bandrei.el este din bucuresti si este expert in opelurile clasice.vezi ca pe net poti gasi si kit de reparatie pentru carburatorul tau.daca tot nu rezolvi problema eu am un carburator VARAJET 2 cu dublu corp pentru modelul tau de masina dar ar fi indicat sa rezolvi problema cu al tau.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR