Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Va salut,
Vine vara, bine-mi pare, toata ziua stau in soare si nu am parasolare...

M-am hotarat sa pun folii pe geamurile laterale spate+luneta dar am nevoie de sfatul vostru pentru a alege o firma de folii si apoi sa ma hotarasc asupra transparentei.

Firme am gasit: Suntek, Global, Llumar, Solarzone, Sunguard.

Daca pun transparenta 5% voi avea probleme noaptea in zonele neiluminate si iarna sau pe timp ploios?
Ar fi mai ok sa aleg foliile cu transparenta 20%?
Skip ads

  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut!eu am pus folie Llumar de aici: http://www.folieautollumar.ro/ sunt foarte de treaba baietii,lucreaza curat si bine.m-a costat 600 lei toata masina.garantie 12 ani la decolorare.450 lei spate cu luneta,150 lei fata.am pus pe spate transp 36% si pe fata transp 50%.autorizatie numai pe spate,pe fata pe barba mea.asa cum am pus eu are o tenta de inchis pe fata,pe spate se cunoaste ca e folie pusa,nu e prea neagra.nu imi place taciune.
  • mihnea_alex

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu am trasnparenta 5% si pot sa iti spun ca ziua, sau cand ploua nu e nici o diferenta, nu se pune problema sa nu vezi prin luneta.
Daca este bezna pe strada, atunci nu o sa vezi prin luneta. In aceste situatii cand vreau sa dau cu spatele ma ghidez dupa oglinzile laterale, uneori aprind si ceata pt ca e cam chior becul de marsalier.
  • mihai63

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2017

  • Mesaj Privat
jaluzele si-a pus cineva ? ma refer la alea din optionale..cand comanzi masina..nu astea cu ventuze de pe piata...are cineva?cum e?se ruleaza in interiorul usii cand vrei sa le dai jos ?am asa ceva pe megane2 si e foarte misto..
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
jaluzelele sunt fixe, se prind in cleme pe cheder !
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
catalin1985 a scris:Salut!eu am pus folie Llumar de aici: http://www.folieautollumar.ro/ sunt foarte de treaba baietii,lucreaza curat si bine.m-a costat 600 lei toata masina.garantie 12 ani la decolorare.450 lei spate cu luneta,150 lei fata.am pus pe spate transp 36% si pe fata transp 50%.autorizatie numai pe spate,pe fata pe barba mea.asa cum am pus eu are o tenta de inchis pe fata,pe spate se cunoaste ca e folie pusa,nu e prea neagra.nu imi place taciune.

Catalin, nu e prea inchisa? Nu ai probleme de vizibilitate dimineata sau pe inserat?
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Deloc! dinauntru zici ca nici nu ai folie.asta inseamna o folie de calitate,dinauntru se vede foarte clar,foarte bine,mai ales noaptea.din afara se vede geamul inchis,fumuriu.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR