Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • mihaiadrian

  • Mesaje scrise: 632
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Am o problema atipica: rotile de pe spate au uzura mai mare (dar uniforma) decat rotile de pe fata. Acest lucru l-am observat cu
1. anvelope cu care am cumparat masina
2. anvelope vara noi cumparate, dupa 5 ani, niciodata schimbate in ele, cele de pe spate sunt mai uzate (dar uniform) decat cele pe fata
3. avelope iarna noi , dupa 5 ani, niciodata schimbate in ele, cele de pe spate sunt mai uzate ( dar uniform ) decat cele pe fata

Aveti vreo idee ? EU nu vad logica
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
La placute cum e situatia...tot asa?
Daca placutele se uzeaza normal inseamna ca ai umblat cu portbagajul plin, tot timpul.
Sau ai ceva unghiuri dereglate pe spate...spre limita maxima de toleranta, dar dereglate.
  • mihaiadrian

  • Mesaje scrise: 632
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Placute/discuri nu stiu, ca abia le-am schimbat, dar pt ca erau pe fata uzate si am zis sa schimb complet

M-am gandit si eu la asta cu unghiuri dar ultimul bracaj l-am facut acum 7 ani iar uzura avelopelor se produce uniform . Portbagajul a mai fost plin, dar nu pot sa cred ca poate fi asa mare impactul.

Urmatoarea data ca e urcata masina pe elevator in service, o sa rotesc eu de roti, sa nu fie ceva care opune rezistenta, nu stiu zic si eu.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Posibil sa fie anvelope reșapate si sa le fi montat invers? Dar atunci e risc sa sara șoriciul de pe ele...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR