Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ca sa fiu 100% corect, colegul @viforel a cam avut dreptate cand mi-a scris mai sus, citez ,,Ce faci tu se numeste "propaganda'' datorita faptului ca am insistat catre un link care, initial asa cum l-am pus in post, el nu functiona.,, Da, probabil ca se pot privi lucrurile si asa, acum ca m-am uitat mai bine CUM am scris (nu mi-a iesit exact cum am vrut eu sa ma exprim). Insa... nu am pus link-ul cu viata parintelui Nil Dorobantu' ca sa subliniez un mod de viata, sau o linie de gandire... ci am vrut sa evidentiez ca este primul om al bisericii ortodoxe care vorbeste despre Creator (si-l evoca mai des sub acest nume decat cu cel cu care s-a obisnuit romanul, adica Dumnezeu). Si face asta pe la 1960, deci cu mult timp in urma raportat la zilele noastre.

Sper ca nu am lezat direct pe nimeni (decat poate indirect, in gandire caz pentru care imi cer scuze de acum daca am ofensat).
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Hai cam am intors .... Ca tot suntem la rubrica ... Cu sfinti ,preasfinti...fericiti si preafericiti.
M am intors cu vesti noi... Ptiu drace ....ca ncepe sa i cheme cu randu' peee....la "vorbitor''...pe preafericitii , capetenii de zona. Mai ieri l a chemat pe "Spagoveanu''...a Tomis ului... Sa u dus, si l au invitat si pe al olteniei(d aici nus vesti inca). E un dute vino pe la DNA...(si dac at vazut Nea popa ala umbla incadrat de vro 4 popi, pe post de bodyguarzi, sa n ajunga vre un crestin la el sa i infiga mana n barba si sa l tavaleasca un pic).
Hai...Hai....baieti....ca daca indrazniti sa i scuturati un pic ma tare incep sa le cada de pe sb sutane...fisicurile cu bani, contractele dubioase, cheile de la masnile alea begoase. Aoleeeu...dar stati asa ...ce ne facem daca scot biblia de sub sutana si ii pun pe procrorii de la DNA sa jure ca asa i ce au auzit, si e corect. Na ...cine pe cine mai judeca ...Smile Smile Smile
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nu e bine ca mafiotii de la DNA ataca biserica, e singura ce mai tine Romania unita.
Armata nu mai avem, Industrie nu mai avem, pamant nu mai avem, cladiri nu mai avem, ape in curand nu vom mai avea, acum ne fura si credinta lovind in capii Bisericii.Urmeaza desfiintarea.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Pai care i diferenta intre un mafiot, camatar si un popa ciorditor. Nici una. Sunt la fel. De ce nu i ia la intrebari pe atii care s cinstiti. Si sa nu le plangem popilor de mila ca ies in fiecare an generatii noi. Are de unde sa nlocuiasa biserica posturle lipsa. Poate in felul asta daca n au frica de Dzeu ...au frica de lege. Ca biserca oricum e la limita legii fiscalitatii.
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
suntem o tara ocupata atat economic cat si militar, in curand fara identitate si repere.Urmeaza dizolvarea.Nu cred ca apuca Romania 100 de ani.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
corect.
peste vreo 10 ani o sa fim membri ai noului stat (aproape infiintat) Eurabia...
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Nu mai plangeti popilor de mila ca au ajuns asa jepcari incat te intrebi daca nu cumva s -a intors lumea cu fundul in sus. Au un tupeu nesimtit atunci cand cer bani pe un ton autoritar incat iti e tie rusine de rusinea lor.Nu contest faptul ca nu exista popi care isi fac meseria din pasiune si cu frica de Dumnezeu insa cel putin astia de la capitala si orasele mari sunt cu ochii numai dupa cerseala, si mai ales ma enerveaza aia miorlaiti care cer bani in numele Domnului.Sunt ortodox, cred in Dumnezeu, insa la biserica merg cam rar.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nu plage nimeni soarta popilor, problema e institutionala, in Romania s-au distrus Armata, Invatamantul, Sanatatea, Politia, Parlamentul, a mai ramas Biserica, deja Romania e sub ocupatie militara straina, dovada ca mai toti isi trimit aci trupele.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Biserica a fost prima distrusa la ce nesimtiti sunt...
In orase e cum e, dar cum te duci in mediul rural e jale...
Nu vin sa ingroape mortul fara sa ia spaga si fara sa ia 1 sac din mancarea pe care bietii oameni au gatit-o pentru cei ce vin la masa...
Si ce fac cu mancarea? O dau la porci.
Halal slujitori ai celoe sfinte...
Spurcaciuni nu preoti...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Va plangeti aici ... ca babele. Caaa sa distrus biserica....Pai cine ? Eu ? Voi ? POPII....DA ,DA ...AIA CARE CONDUC. Fabricile ...Cine le a distrus. DIRECTORII...cu ajutorul unor banditi din politica , securitate sau din exteriorul tarii. Ia sa fi zis....''Nu tataaa...de azi inalinte domnul drector este demis de sindicat....si exte pus alt director din interiorul fabricii si nu se subordoneaza politic''.... Am fost fericiti ca a venit libertatea si putem sa luam si noi cate ceva din fabrica. Si cand n a mai fost nimic de luat...a fost demolata si terenul vandut. Na.... Ce ne mai vaicarim atata. Suntem prosti ca natie. N avem mandrie nationala, n avem nimic in noi care sa duca la ceva colectiv... bun (apropo de Colectiv...Dzeu sa i ierte pe cei morti si sa i ajute pe cei raniti)... Aata ne duce mintea. Actionam doar la ce ne intereseaza pe noi ...si ce nu ne afecteaza direct, ne doare n cur, de restul. Nu asa se face... Actiunile noastre ne au dus acolo...si nici macar acum nu ne gandim ca vrem sa scapam de ''penali''... Cica ...''daca mai da ceva si ei sunt buni'''.... A zis un idiot... Poftim ...Asta i Romania ...astia s romanii. (o parte din ei).
P.S. Romanii de dincolo de Carpati sunt alfel de oameni...din vest a venit civilizatia si se simte. Restul...pamant calcat de turci, tatari, greci albanezi, plin de tigani ramasi din vremuri otomane. O adunatura care se fereste, fiecare de fiecare sa nu fie furat, talharit... Si asta nu i tot...suntem lenesi, prosti dar mandrii.....
In conditiile astea...ce mai vreti...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Aaa...Ma scuzati ca revin. Dar n am putut sa ma abtin. Au incercat unii...sa punem presedinte neamt, sau ma rog...de etnie germana. Poate poate ...ne schimbam mentalitatea din noi, poate se misca ceva in noi si devenim ma corecti, mai exacti, asa cum e neamtul in general. Aaaaiureaaa... Tot a rahat romanesc pute.
Asa mi e dor sa l mai vad inaploi la Cotroceni pe Base ... Sa se mai dea la ei (intre doua pahare de whisky) ... si sa le mai scape si cate o smetie peste ochi...unora. Ehhh...ca altfel nu inteleg unii, decat daca avem un ''barosan''...drept shef...
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Pai armata nu mai e pt ca suntem in nato si ne -am bucurat ca scapam de armata la termen cu gandul ca nu ne mai trebuie pregatire militara si un pic de disciplina crezand ca vor venii americanii instant sa il puna la respect pe Putin in caz ca ne supara.Armata obligatorie era buna si daca pregatirea era una profesionista era si mai buna, nu la cules de porumb si scos de cartofi.Acum tineretul baga legale la greu in coltul blocului si joaca pokemon, lasa ca e bn asa in ritmul asta in caz de razboi au toate sansele sa moara taiati de baioneta chiar daca ei ar avea la indemana o aka 47 incarcata.Politie adevarata nu mai e pt ca 1 ...au fost demilitarizati, acum politistul modern se crede mai mult un filozof decat un om pregatit de actiune.2 ...nu -s un misogin convins insa femeile in serviciul asta chiar nu isi au rostul sunt prea multe, toaca banii degeaba si de regula cand e de munca se codesc, iar 3 ar fi ca si multi agenti tineri nu mai au aspectul ala de politist ferm par mai mult niste combinatii intre femeie si barbat.Fabricile s -au distrus, falimentat am facut din ele Colectiv, turbohale, megamall, aia e, suntem parliti dar la sf saptamanii tre sa ne spargem in figuri.Educatia e la pamant, elevii bat profesorii si nu patesc nimic, profesorul da o palma ca a fost injurat o ora in continuu si in final pe treaba asta mai are si dosar penal.Sanatatea e varza, un spital nou nu am auzit sa se fi construit dupa moartea lui nea nicu.In fine si popii care sunt stat in stat nu ai ce le face.Cate odata il regret pe Ceausescu.
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Tocmai era sa zic...''Dle moderator sa inchidem topicul asta, ca e gata''...sii...ia sa vedeti ce am gasit...
Ziceti voi ca nu i asa... https://youtube.com/watch?v=HhXOU5aoanU
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Se numeste ... George Carlin...si am sa va prezint aici sub o forma amuzanta cum.....https://youtube.com/watch?v=wDryGPHbkfo
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Deci sa continuam, caci înca e loc de crestere spirituala si dezvoltare interioara : http://isha.sadhguru.org/bl...a/life-and-death/

Dar va rog eu tare mult... fara ,,gogu translate,, ca ies balarii... E nevoie de o engleza relativ buna si o interpretare corecta pe text.
  • raducut

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Frate, ce probleme aveti.....
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Mda... Vad eu bine ahappyuser...ca o dai cu "cresterea spirituala"... Eu sunt mai natural, si spun direct...prefer sa mi creasca contu n banca si p...a, ca sa vezi atunci ce bine ma simt "spiritual" si fizic, cu femei frumoase pe care sa pe mangai, pe vasul meu de croaziera...Uite asa plimbandu ma aiurea....prin lume. Ca "spiritul" e muci daca stomacul urla de foame, nu ti ajunge salariul de la o luna la alta, si f...i aceeasi femeie. Hai sa fim corecti... Ce ne trebuie noua barbatilor, sa ne simtim bine. Asa suntem construiti...in proportie de 90% dintre noi. Tu esti o exceptie...felicitari.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pentru mine bucuriile vin din interior si in general nu am nevoie de stimulente externe (tigari, alcohol, femei, etc) decat atunci cand simt eu ca am muncit prea mult pentru a atinge un scop pentru altii decat am facut per total pentru mine. Si chiar nu cunosc pe nimeni perfect, defapt sunt inca departe de acesta stare.... dar mi-as dori sa fiu deja acolo. ACOLO, in deplina liniste si pace interioara, sa fii pur si simplu in extaz zi de zi, fara niciun stimul care sa vina din exterior, iar totul sa fie generat din interior.

Acesta este destinul fiecarui om, si l-au atins multi altii care sunt contemporani cu noi. Ce ce sa mai vorbim de cei de dinainte... care nu mai sunt cu noi dar au ajuns deja acolo (ex. Parintele Nil Dorobantu', Parintele Arsenie sau altii, care au ales o alta cale în drumul lor spre Cunoastere si Constienta).
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
"If you become a source of joy by yourself and your relationships are about sharing your joy, not squeezing joy out of somebody, then you would have wonderful relationships with anybody. Is there anybody in the world who would have any problem with you if you are going there to share your joy with them? No!"

Mai pe larg, in acest articol. Of course, English is mandatory.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Aaaaa....hai ca i misto. Se intruneste consistoliul BOR, adica...sfantul sinod permanent. Ptuu drace...ce sa vezi...se ntalnesc sa si spuna pacatele. Aiureaaa... Cred ca se ntalnesc sa faca ''hora popilor'' Cine nu stie bancul pot sa l spun desii...banuiesc ca l stiti. Ehhh sunsi ei oameni pana la urma...cu nevoi lumesti, trupesti. Da bine fratilor, ca de data asta e groasa la fundul unora Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR