Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • LFlorinCiobanu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua la toti membrii!

Sunt nou pe acest forum si in curind sper, voi fi posesorul unui Opel Astra J sedan 1.4 turbo. Dealerul Plus Auto Craiova mi-a spus ca trebuie sa achit 800 lei suma ce reprezinta pregatirea pentru livrare, fara a preciza ce componente sau operatiune reprezinta suma.

Stie cineva ce platesc de fapt prin pregatirea pentru livrare?
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Felicitari! Intreaba-l pe om..eu la livrare am platit rar-ul si numerele rosii 490 lei si RCA pe un an 600 lei, posibil sa iti faca rca pe jumatate de an
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Probabil rar + nr rosii + pachet legislativ, posibil si covorase toate astea in București fiind gratuite. In loc sa intrebi dealer ul te ai gandit sa intrebi pe forum, nu mai bine ii dadeai un mail sau il sunai?
  • LFlorinCiobanu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc colegilor pentru raspuns si sa fiti siguri ca am intrebat dealerul ce costuri ascunde pregatirea pentru livrare si nu am primit un raspuns concret cu referire la nr. rosii, RCA, covorase sau altele. Deaceea am intrebat pe forum, pentru ca nu stiu, nu ca sa fac pe interesantul.
Nu stiu de ce ironia gen "in loc sa intrebi dealer ul te ai gandit sa intrebi pe forum, nu mai bine ii dadeai un mail sau il sunai? "
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Rca nu cred. Nu e nicio ironie si ar trebui sa insisti sa ti spuna ce cuprinde, e dreptul tau sa stii pe ce dai banii. Noi pana una alta ne dam cu presupusul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR