Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • razvan_d86

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Salut....Daca are careva o diagrama cu pozitionarea suportului motor dinspre habitaclu (cel din poza) si eventual cum se demonteaza il rog sa o posteze.

  • razvan_d86

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Am gasit in cele din urma unde e pozitionat,unul dintre colegii de pe forum a postat o poza in legatura cu alta problema. Ceilalti 3 suporti i-am schimbat dar nu se simte nici o imbunatatire. In momentul in care las ambreiajul putin mai tare sau daca bag piciorul mai tare in acceleratie se simte o bataie. Ambreiajul este aproape nou, alte batai la trecerea prin gropi/ denivelari nu se aud... ce alte cauze posibile ar mai putea fi?

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Inseamna ca bataile alea apar doar cand se cocoseaza motorul pe o parte cand il accelerezi , bagate sub masina si vezi care e cel mai apropiat luft intre partile mobile si caroserie , sigur gasesti ceva pe acolo , poate sa fie toba , teava , ceva . Am patit asa cu o bataie enervanta si dupa ce am schimbat pivoti , bielete antiruliu , bucsi bara stabilizatoare si flanse amortizoare tot batea , era de la filtru de aer , sa nu iti bagi in el de filtru !? Filtru ala are 2 suruburi vulcanizate in cauciuc , un fel de mici tampoane asa si alea s-au rupt de batea cacatul ala de carcasa in caroserie .
  • gelu alex

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Aceiasi problema o am si eu si nui dau de cap. Spuceste asa daca dau drumul mai tare la ambreiaj.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR