Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
1500 Ron, rezultat din discuțiile cu consilerul de vânzãri în momentul în care am dat avansul.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc, Silviu! Legat de acoperire, cea extinsa iti asigura aceleasi beneficii ca si cea standard din primii 2 ani?
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Nu vei avea aceeasi acoperire. Pe site gasesti diferentele.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Am inteles. Multumesc, Bogdan!
Skip ads

  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Silviu Mustata a scris:1500 Ron, rezultat din discuțiile cu consilerul de vânzãri în momentul în care am dat avansul.

cam mult mi se pare , poate este cea cu limita de peste 10 mii km pe an
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Moli23, sunt doua pachete unul cu 30.000, celalalt cu 40.000 pe an fiecare in trei versiuni.
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Cu privire la gaz...sunt foarte putine piesele care se inlocuiesc si se vede ca s-a umblat la ele. Credeti ca daca trebuie schimbat un etrier... stie cineva ca ai gaz pe masina? daca se duce pompa de apa stie cineva ca ai gpl pe masina? NU. daca se schimba galeria de admisie..da se vede. Prin urmare peste 95% din piese nu au legatura cu modificarile aduse de instalatia de gaz. B14NET este conceput pentru a merge si pe gpl si pe gnc. Nu veti avea probleme. Toti isi dau cu parerea despre instalatiile de gpl, dar nimeni nu stie ca este cu mult mai sigura decat un rezervor pe benzina. Singura diferenta la ardere este ca gpl dezvolta o temperatura mai mare. In rest? Ganditiva la noxe, la costul combustibililor...sunt lucruri care va dau de gandit. Daca aveti inclinatii ecologiste...nu veti mai sta pe ganduri.
Raspunzand la subiect. Garantia extinsa se merita. Nu mai sunt componentele ca pe vremuri. Durata lor de viata este mai mica. Depinde si de norocul fiecaruia cum stie sa conduca si sa intretina o masina. Sunt multi zmei detinatori de carnet de conducere, care a le spune ca sunt afoni...ar fi prea putin.
Daca aveti probleme la cutia de viteze? Exemplele pot continua.
Opelul putea sa introduca in pret majorarea pt garantie extinsa..cum fac multe firme..si care ascund adevarul in privinta acoperirilor garantiilor de 5 sau 7 ani. Dar cine nu stie ca tehnica vanzarii este bazata pe ascunderea adevarului? Ati vazut pe cineva care vinde tigari sau face promotii..sa va spuna ca veti ajunge la cancer pulmonar sau al glandelor salivare? Va va spune ca va vor cadea dintii? Hai sa fim seriosi.
Motoarele pe benzina sunt cele mai fiabile. daca sti sa ai grija de ele..minim 500.000km nu vei avea probleme mari. Si aici nu discut de a o pompa de apa, curea de distributie....etc.
Fiecare are si stie de ce bani dispune. daca aveam multi bani..luam o masina de 30.000 euro. dar daca nu avem, ne intrebam cum cheltuim fiecare leu. Raspuns: daca aveti bani..se merita..daca nu aveti..aveti grija de masina!
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Clar NU. Cele mai scumpe si slabe reprezentantele Opel. Casco mai scump si n ai treaba, o duci unde vrei in caz de ceva
Skip ads

  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Andrei F.. de ce spui ca reprezentantele Opel sunt cele mai scumpe si slabe? Sti ce preturi are Renault, grupul PSA sau Nemtii de la masina poporului?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Eu nu am de gand sa pun GPL pe masina si voi opta din start pentru optiunea de extra garantie.
Mai bine dau 100 de euro / an si stiu ca in caz de ceva 5 ani nu ma doare nici capul...
Am patit la un Clio sa se rupa timonieria la maxim 10 zile dupa perioada de garantie (ma rog, nu am platit noi pentru ca nu era masina noastra, dar totusi)...
La fel, am auzit la diverse persoane de anumite piese care zici ca sunt programate sa crape dupa 2-3 ani si care costa sute de euro (radiatoare crapate, etrieri defecti, etc).
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
@JGYPRIME... Smile
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Sunt extrem de slabi pregatiti, mi au rupt senzorul de presiune e cand mi au schimbat antelopele. O revizie care costa 260 de lei, la ei costa ~700 de lei. Poate la voi e altfel, dar la mine sunt gen: "firma evita contactul"
Skip ads

  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
La vl e la fel? Sau piate ajungi la buc....
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Apropo daca va faceti garantia extinsa ,mai faceti si casco ?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Pai nu are nici o legatura una cu alta, Moli.
Eu le voi face pe amandoua, si garantie extinsa si CASCO
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Moli, CASCO acopera tot ce tine de distrugeri. Calamitati naturale, furt, incendiu, vandalism.
Eu l-am facut inca dinainte cu o zi sa primesc masina pe baza seriei de sasiu si a costat aprox 2000 lei pe un an, valoarea asigurata 13660E. Fiind client fidel, de 9 ani, brokerul mi-a facut o mega oferta, 3 ani de zile masina va fi asigurata la valoarea initiala😁, cu conditia sa reinnoiesc in fiecare an asigurarea la el.
Garantia extinsa, e alta mancare de peste, ea se adauga la cea de 2 ani standard a masinii,avand in total 5 ani fara griji, contra sumei de aprox 1200 lei.
Garantia se refera la remedierea oricarei probleme mecanice sau electrice in reprezentanta, fara nici un cost.
Ai 8 luni de zile sau 10.000 km dupa achizitia Bombonicii ca sa te gandesti daca platesti cei 1200 lei si sa stai 5 ani fara griji.
Eu in maxim 2 luni o sa fac acesta prelungire, pentru ca voi fi fortat de nr de kilometrii si chiar nu vreau sa ratez asa ocazie😊
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
E bn...eu am avut o bonus 😎
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
De la ce reprezentanta ai luat-o?
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Di Bas Bucuresti.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Interesant bonus... 🤔


Ultima modificare facuta de deleted-104298 la Dum 23 Jul, 2017 3:55 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR