Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • DjGeo

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare, am un Opel Astra J 2010 cumparat.recent si am o nelamurire . Am in dreapta pedalei de acceleratie acest bloc de.leduri care nu fuctioneaza . L-am scos si nu prea am acces la mufa sa il dau jos de tot . Am cautat sa cumpar si nu gasit asa ceva in comert, inca . Daca stie cineva exact ce este si unde pot gasi dau o bere .
Skip ads

  • anonimboy

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
posibil sa fi fost masina pe scoala de soferi inainte si erau pedalele luminate. Very Happy
  • deleted-93623

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2014

  • Mesaj Privat
salut nu cred ca asa a venit din fabrica .daca le dai jos gaura facuta in acel plastic se va vedea urat.in comert gasesti zeci de feluri si de modele.daca nu gasesti exact ca ale tale pune mai mari si modifica gaurile sau sunt benzi cu leduri ce se cumpara la metru tai cat vrei si lipeti unde vrei.eu am pus si in fata si in spate pe rosu de un an si vad ca nu am probleme.
  • andrei2888

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. Am un set de cauciucuri cu tot cu jante de tabla de astra h HB 2007(205/55/r16) se potrivesc la astra j 2017 sedan? Va multumesc anticipat.


Ultima modificare facuta de andrei2888 la Lun 19 Jun, 2017 10:22 am
Skip ads

  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut, uite aici:Link sau Link
  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Cata vreme se incadreaza in specificatiile producatorului nu ai nici o problema. Roata este pe 16 toli..deci poti pune orice cauciuc, cata vreme ai janta pe 16,cu gaurile si distanta dintre ele corecta. Doar daca pui o latime mare poti avea probleme la virari( cred ca peste 225, dar la 205, 215 195 nu vei avea probleme. Inaltimea rotii iti da un confort la condus, 60 sau 55 sunt ok, dar 45 vor deveni prea dure, denivelarile ti le preia si elasticitatea laterala a cauciucurilor. Deci sunt bune.
Acum ai mare grija la speicificatiile din cartea de identitate a vehiculului. Trebuie sa te incadrezi in ce scrie acolo. Daca te prinde RAR-ul la control este neconform si iti ia talonul. Daca ai accident poti avea probleme cu asiguratorul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR