Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • nicu_dln

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Buna.am un vectra b1 x16xel din 97 . Pierde ulei pe la garnitura de la capacul de la baia de ulei. E murdar cu ulei mult in partea din spate spre cutia de viteze. Nu curge ulei cand sta pe loc masina, pierde ulei numa cind merge pentru ca ii murdara pe burta. Mia spus cineva ca ar fi din cauza de la nu stiu ce semering care este intre cutia de viteze si motor. Ar fi scump de schimbat semeringu si garnitura ,daca ar fi ala de bai.daca ar fi de bai semeringul ala si nu as putea sa duc masina sal schimbe cat de curand ,cat de grav ar putea fi?
  • nicu_dln

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Un raspuns de la cineva ?!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,452
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Le cam amesteci, cu greu pricepe omu' ce vrei ...
Nu stiu la ce capac dela baia de ulei faci referinta: ori te referi la garnitura baii de ulei, ori la cea a capacului culbutori (banuiesc)...
Daca pierzi ulei din motor, asa pare, dar nu spui clar acest lucru, in zona de imbinare dintre motor si c.v., cel mai probabil ca este simeringul dela palier ... El, in sine, nu e scump, dar cu manopera, n-as sti ce sa zic, trebuie data c.v. jos ptr schimbarea lui ...
  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
la garnitura baii de ulei face referire; ma rog, limba romana e data dracu chiar si pentru politicieni ;
eventual mai strange suruburile baii de ulei, sau inlocuiete garnitura aia ca nu e o avere, o gasesti undeva la 35 lei (elring) ; nu e f complicat de schimbat; personal am schimbat o acum doi ani, si ai iesit o lucrare brici;
se da galeria de evacuare jos desfacand suruburile din zona serpisorilor. Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR