Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • Alex1995

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor, tin sa mentionez de la inceput ca sunt nou pe acest site si imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie. Am cumparat un astra G 1.6 benzina 16v acum doua saptamani si are niste probleme la relantii, acul de la turometru oscileaza si da in nas la acceleratie atat cand e pe loc cat si in mers. Am fost la cineva, mi-a pus un tester pe ea si testerul a detectat ca fiind un senzor de admisie defect.. l-am schimbat si tot la fel face..masina cand este in mers efectiv tremura motorul, nu trage cum trebuie si da in nas.. chiar nu stiu ce sa ii mai fac.. ceva pareri? codul de la motor este X16XEL
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Scrie codul de eroare corect si concret, Pxxxx...,ai fost la tester inutil! Nu testerul rezolva problemele masinii, meseriasul le rezolva,mergind mai departe chiar acolo unde testerul este limitat( cazul presiunilor de combustibil,a valorilor ce nu au referinta,etc)...
  • Alex1995

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Am revenit cu un raspuns.. imi cer scuze pentru intarziere.. Codul de eroare este p1405.. adica de la egr.. am curatat si egr-ul si tot asa urat face.. sa inteleg ca trebuie inlocuit pana la urma?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR