Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Salutare!

Am primit astazi mail de la Opel, mi-au generat seria de sasiu dar nu mi-au dat informatii referitor pe ce cod sunt.
Exista vro posobilitate de a afla cu seria de sasiu aceasta informatie ?

Intrebare adresata celor care au trecut prin aceasta experienta:
Odata generata seria de sasiu cam cat mai dureaza pana cand este livrata?

Va multumesc

Încearcã sã te înregistrezi pe MyOpel poate mai afli ceva de acolo. Apropos de postul anterior despre MyVauxhall.
Skip ads

  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
@Silviu, myopes si myvauxhall same deal, este mai mult pentru activarea Onstar acel cont si nu te ajuta cu nimic, la final te pune sa apesi din masina tasta 1, nu am mai mers mai departe.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Ok. Oricum când o sã am seria de șasiu voi incerca. La Vauxhall de poate afla stadiul fabricației mașinii noi prin MyVauxhall. Intra pe site la Vauxhall și ai sã vezi. Tocmai pentru cã sunt cam aceeași chestie s-ar putea sã meargã pentru cã este practic aceeași aplicație cu grafica puțin diferitã.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
@sirc, ti-am pus si eu 2 intrebari la sfarsitul paginii anterioare...
Skip ads

  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:@sirc, ce informatii le-ai transmis si la ce adresa de email, te rog...
Tu ai comanda data pe 29.05?


Emil, eu am transmis mail reprezentantului de vanzare la care am dat comanda (doamna Maria Di-bas fundeni), unde am solicitat informatii despre status cod masina.
Plata factura proforma de avans facuta catre ei in 05.04.2017, teoretic atunci este si confirmarea comenzii.


Ultima modificare facuta de sirc la Sam 24 Jun, 2017 2:15 pm
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sirc, tu ar trebui sa fii avansat tare, fata de mine, cu comanda pe 13.05...
Nici nu ma mai gandesc sa scriu si eu mail la Opel..., stau cuminte in banca mea...
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Da, dar uite ca am adugat alarma la o saptamana diferenta si se pare ca am trecut in spate rau.
Totusi mai da si tu un telefon le mai vezi pulsu Smile din 2 click-uri iti poate zice instant in ce stadiu este masina.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
@sirc, eu m-am cam potolit. O inebuneam pe doamna care mi-a vandut masina si i-am promis ca referitor la codul masinii, va gasi numai in zilele de luni cate un mail cu intrebarea: "TOT IN 25?".
Dar mi-a spus ca daca va apare vreo modificare de cod, ma suna si-mi spune, nu asteapta mail-ul meu.
Asa ca astept ziua de luni...
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Da, dar uite ca am adugat alarma la o saptamana diferenta si se pare ca am trecut in spate rau.
Totusi mai da si tu un telefon le mai vezi pulsu Smile din 2 click-uri iti poate zice instant in ce stadiu este masina.


Pai atunci uita de data de 05.04.
Considera ca, in cel mai bun caz, comanda este facuta pe 12.04.
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Silviu Mustata a scris:Ok. Oricum când o sã am seria de șasiu voi incerca. La Vauxhall de poate afla stadiul fabricației mașinii noi prin MyVauxhall. Intra pe site la Vauxhall și ai sã vezi. Tocmai pentru cã sunt cam aceeași chestie s-ar putea sã meargã pentru cã este practic aceeași aplicație cu grafica puțin diferitã.


Aceleasi informatii, te redirectioneaza apoi pe site-ul din Romania, nu poti afla stadiul masini.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mulțumesc Sirc!
  • silvester

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET/B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Tot in 25 si azi. Ce e mai ciudat este ca a aparut masina ca fiind model 2018 Sad. asta din cate stiu eu inseamna modele livrate incepand cu septembrie - sper ca nu Sad
Skip ads

  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Silvester..asta inseamna ca intra pe linie dupa concediile personalului. Se va inchide fabrica.
  • silvester

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET/B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
De asta ma temeam si eu Sad. Desi nu inteleg de unde intarzierea asta. Astept maine sa vad ce imi zice Cristina.
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Sunt programate concedile, mi-a explicat doamna Maria sunt foarte multe comenzi venite din Romania pe acest model din aceasta cauza si blocarea.
  • silvester

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET/B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Problema este ca eu am comanda la o zi dupa Bogdan pe 3 mai. A lui a venit deja.
  • silvester

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET/B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Sunt programate concedile, mi-a explicat doamna Maria sunt foarte multe comenzi venite din Romania pe acest model din aceasta cauza si blocarea.


Ce imi place asta cu multe comenzi din Romania si blocarea. Da ce fabrica face 1 masina pe zi? Astea par gogosile pe care ni le varsa nou agentii de vanzari pentru ca ei nu fac follow-up. singura explicare a intarzierii poate aparea la transportator. Acolo e de inteles. Dar nu cred ca fabrica are probleme cu 2-3000 de masini comandate acum. Pare mai nou o loterie cand iti vine masina.

Fabrica are o capacitate de 800 masini pe zi (astra j, astra k). Deci toate comenzile din Romania probabil ca nu fac cat o saptamana de lucru.

The Opel factory in Gliwice (south Poland) produced 169,400 cars in 2015, 53 percent more than a year earlier. Factory representatives hope that an economic revival in Europe will bring further rise in production also in 2016.
The introduction of new models and stabilisation as well as economic revival in Europe contributed to a significant production growth compared to the crisis-stricken 2014 when only less than 89,000 cars rolled off the production lines at the Opel factory which has an annual production capacity of 207,000 cars.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
<Silvester>
<Ce imi place asta cu multe comenzi din Romania si blocarea. Da ce fabrica face 1 masina pe zi? Astea par gogosile pe care ni le varsa nou agentii de vanzari pentru ca ei nu fac follow-up. singura explicare a intarzierii poate aparea la transportator. Acolo e de inteles. Dar nu cred ca fabrica are probleme cu 2-3000 de masini comandate acum. Pare mai nou o loterie cand iti vine masina.

Fabrica are o capacitate de 800 masini pe zi (astra j, astra k). Deci toate comenzile din Romania probabil ca nu fac cat o saptamana de lucru.

The Opel factory in Gliwice (south Poland) produced 169,400 cars in 2015, 53 percent more than a year earlier. Factory representatives hope that an economic revival in Europe will bring further rise in production also in 2016.
The introduction of new models and stabilisation as well as economic revival in Europe contributed to a significant production growth compared to the crisis-stricken 2014 when only less than 89,000 cars rolled off the production lines at the Opel factory which has an annual production capacity of 207,000 cars. >
Tizule aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu, insa a ramas retorica... Parca nu imi vine sa fac supozitii pentru ca ma apuca nervii.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Bogdan, tu ce culoare ai la masina, cumva griul acela inchis?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Salutare!

Am primit astazi mail de la Opel, mi-au generat seria de sasiu dar nu mi-au dat informatii referitor pe ce cod sunt.
Exista vro posobilitate de a afla cu seria de sasiu aceasta informatie ?

Intrebare adresata celor care au trecut prin aceasta experienta:
Odata generata seria de sasiu cam cat mai dureaza pana cand este livrata?

Va multumesc


Am inteles ca VIN-ul se afla de catre dealer la iesirea din fabricatie a masinii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR