Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Mustang

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua, detin un Opel astra GTC fabricat in 2006, motor 1.9, z19dt echipat cu bodykit OPC. Inca de cand am cumparat masina, grila fata (fara semn) nu cadea pe gaurile de la bara, astfel ca odata data jos bara pentru verificare pozitionare am vazut ca absorbantul de soc era de pe gtc (mai mic), asa ca l-am schimbat cu unul de OPC (mai mare), bara s-a asezat mult mai bine, perfect fara de faruri si aripi dar in continuare grila e prea scurta spre inainte, nu ajunge la locul ei. Grila de OPC difera de cea de GTC ? Este mai lunga inspre fata? Imi poate oferi cineva un cod de piesa pentru o grila de OPC si una de GTC sa vad daca difera ca marimi? Sau poate s-ar potrivi grila de pe Astra H normala? Multumesc.


Ultima modificare facuta de Mustang la Sam 01 Jul, 2017 12:34 pm
  • Mustang

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Absorbantul de soc din pmastic s-a clipsat perfect pe intaritura sde barã, bara a venit perfect sub faruri si pe linie cu aripile, de aici nu cred ca a foat modificata pozitia intariturii de bara sau a intregului calandru, fiind totul impins mai inspre fațã, tind sa dau vina pe acea grila after market care ori nu ae potrivește pe body kit opc, fie e mca din fabricație, fie problema e in tot ansamblul fațã...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR