Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • JohnnyAlx

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2004 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salut ! Detin un opel astra h 1.8i 125 CP benzinar cu instalatie gpl ( asa am cumparat-o) . Gpl-ul este secvential si trece automat de pe benzina pe gpl când temperatura apei ajunge la 40 de grade . Problema este ca dimineata merge foarte urat pe benzina , tremura când acul de turatii ajunge pe la 2000-3000 , daca accelerezi brusc merge in suturi ( parca merge in 3 ) si odata cu asta se aprinde martorul din bord "check engine" , toate astea pana cand trece pe gpl si dupa ce trece masina merge exemplar . Tin sa mentionez ca am pus masina pe tester si nu are nici cea mai mica problema asa ca m-am gandit ca poate de vina ar fi benzina pe care o folosesc . In manual scrie ca benzina recomandata este 95 , oare trebuie sa bag 98 ? Astept pareri !
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Montarea de GPL pe masina este un compromis,cu plusurile si minusurile sale. Vinzatorii si montatorii prezinta de regula,doar plusurile...,cu minusurile va confruntati pe parcurs...! Poti incerca inlocuirea benzinei care a stat mult timp in rezervor,nu inainte de a vedea codul de eroare inregistrat in calculator care te va ghida catre rezolvare...
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR