Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • AND13

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra OPC 2007 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Ai dreptate, scuze. Doar ca am fost la mai multi mecanici si 2 service-uri si nimeni nu a stiut sa imi zica ce are. Toata lumea zicea ca e un por pe unde se pierde da unde e era o problema. Oricum Marius Tinea are dreptate intreba-ti mai intai si informati-va bine. Mie mi-a rezolvat problemuta Razz Solutia era Liqui Moly si am pus putin undeva la un sfert de sticluta. Nu am exagerat Sad
Skip ads

  • Ruxandra.Cioclov

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua!
Ma puteti ajuta cu niste lamuriri...?
Am un Corsac din 2001, motor 1L, benzina,Z10XE...am fost cu ea in service..trebuie schimbata pompa apa, arc fata stanga si de preferat si burduful de la amandoua capetele de planetara pe fata..din mai multe motive am ales sa imi procur singurica piesele si sa merg la un alt mecanic..intrebarea mea este cum stiu ce fel de pompa si arc sa cumpar?m-am uitat pe autokarma si au pe alese si culese...si mai au si unele specificatii..(Pierburg/shw, cu rola sau fara..etc).
  • CSN

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Cand vei finaliza comnda de piese, iti va cere seria de caroserie a masinii, in baza ei, cei de la magazin verifica daca piesele alese de tine sunt compatibile cu masina ta.
Ai putea sa ii ceri si o parere mecanicului sau unui prieten, cunostiinta ceva care le mai are cu masinile. Eu unul imi sfatuiesc prietenii, cunostiintele ce piese sa isi ia (mai ales cei care le schimba la mine) , ii mai intreb cum rezista in timp, pentru a avea un feedback al utilizatorului privind calitatea si fiabilitatea pieselor, incercand sa imi fac o imagine privind raportul pret-calitate.
  • sherman

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara,
am fost la mecanic sa schimbe pompa de apa , iar cand a dat-o jos a rupt o ureche a piesei triunghiulare din imagine pentru ca a fortat unul din suruburi. Va rog sa-mi spuneti daca acel ”capac” triunghiular are vreo denumire sau daca se poate gasi separat de cumparat, sau cum ma sfatuiti sa fac
Va multumesc.
Skip ads

  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
cauta la dezmembrari
cod original gm 93169255
pe net ----kit pompa apa---
  • gimims

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z17cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Ce parere aveti de pompa Ruville si de unde stiu sigur daca trebuie cu garnitura de cauciuc sau metalica.
Va multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR