Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • CHothaza

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Cand rotesc de butonul care comuta aerul sa vina pe parbriz, in fata sau la picioare se aude un carait din bord, de fiecare data cand comut intre aceste pozitii. La service mi-a zis ca s-ar putea sa fie motorasul dar trebuie dat bordul jos ca sa verifice.A dat cu un spray,nu stiu pe unde, mi-a luat 50 lei si vreo 2 ore nu a mai carait dar dupa iar a inceput. Pot eu sa-l curat cumva sa nu trebuiasca dat bordul jos? Aerul il schimba pe toate pozitiile, deci marge, dar caraie destul de rau. Ati mai intampinat careva problema asta si are ceva daca il las asa?
Va multumesc!
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Da, e motorasul ala.
Are niste roti dintate inauntru care sunt din plastic si sunt relativ proaste calitativ si cedeaza.
In timp o sa vezi ca nu mai comuta deloc pe zone si o sa fii obligat sa le schimbi...

Ce masina ai?
Pentru motorasele aste nu se demonteaza bordul, sunt niste capace in zona lor care se desfac si ai acces oarecum usor la ele...
In principiu sunt 3 motoare: unul pentru recirculare, unul pentru cald-rece si inca unul pentru zone.
  • CHothaza

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Opel astra H 2005 1.7 cdti
La cel pt. recirculare nu se aude nimic, rece-cald nimic si merg ambele doar la cel pt. zone se aude caraitul
  • CHothaza

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2017

  • Mesaj Privat
jgyprime a scris:Da, e motorasul ala.
Are niste roti dintate inauntru care sunt din plastic si sunt relativ proaste calitativ si cedeaza.
In timp o sa vezi ca nu mai comuta deloc pe zone si o sa fii obligat sa le schimbi...

Ce masina ai?
Pentru motorasele aste nu se demonteaza bordul, sunt niste capace in zona lor care se desfac si ai acces oarecum usor la ele...
In principiu sunt 3 motoare: unul pentru recirculare, unul pentru cald-rece si inca unul pentru zone.


Opel astra H 2005 1.7 cdti
La cel pt. recirculare nu se aude nimic, rece-cald nimic si merg ambele doar la cel pt. zone se aude caraitul
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR