Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Uleiuri, Lichide si Carburanti
  • daniel_h

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara colegii ,
Vin si eu cu o mica problema cu un astra g ( bertone coupe 1.8 benzina + gpl ) anu trecut am pus ulei motul 8100 x-cess 5w40 toate bune si frumoase motor mai silentios , tragea bine (masina avea atunci 189000km..na ca la un ulei nou..dupa ceva timp incepe sa scada din proprietati.. acu vreo luna aproximativ am observat ca a inceput sa se auda motorul m-am uitat la el este negru..de inteles ca am si un filtru sport pus in cutie...are aprox 9000km de cand este pus...azi mi-a sugerat cineva sa pun 10w40 ca ar fi mult mai bun si sa pun un motul turbolight 4100 ca el asa are pe un opel caravan si trage bine...m-am uitat pe net nu scrie nimic de opel , voi ce sugestie imi puteti da..e bun asta sau ce sa pun ? Multumesc frumos , o seara placuta 😉
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cumpara Motul 8100 X-Cess 5w40 vandut de eMag, nu de alti vanzatori (in caz ca l-ai luat de pe Internet).
In caz ca îl iei de la un magazin de piese auto, vezi sa fie ,,made in France,, pe bidon.

Am cumparat si eu o tura de X-Cess 5w40 de pe Internet (de pe eMag, dar nu vandut de eMag) si pe motor diesel s-a terminat mai repede decat trebuia (era fake).
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Uleiuri, Lichide si Carburanti

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR