Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Cand scade putin sub minim nu are nimic, nici nu cred ca are senzor, doar daca scade f mult atunci iti bipaie senzorul
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Haide sa nu ne dam cu presupusul...
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Mariocb, nelamurirea mea era legata de faptul ca tu ai ramas de 2 ori cu lichid sub nivel, descoperind astfel ca senzorul este defect. De obicei, nu astepti sa scada nivelul sub minim pentru a completa, deci am concluzionat ca s-a intamplat ceva neprevazut care te-a facut sa constati ca senzorul este defect.


era totul ok cu nivelul antigelului , dar nu mai culisa plutitorul senzorului si dadea eroare, adica ramanea blocat pe minim ca si cum nu mai aveam antigel in vas si de aici mesajele in bord cu defectiunea....primul vas schimbat ( se schimba tot vasul ptr. ca senzorul este incorporat in el) a fost cu unul de acelasi tip ( adica "neupgradat" )...ulterior, la 2 luni, acelasi lucru, dar intre timp, datorita numeroaselor defectiui raportate, GM a rezolvat problema, iar noul vas a fost ok ! au trecut 7ani de atunci, acum ca e final de generatie, ar trebui ca masina ta sa nu mai aiba nici o problema, de orice fel !
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mariocb, ok, am inteles, multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR