Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • google09

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
Am achiziționat o buburuza de Opel Corsa C 1.2 16v 75cp din 2002 anul trecut.Foarte mulțumit de ea. În schimb a venit cu un radio casetofon grundig, nu cu cd player original. Mașinuța ațe comenzi pe volan și nu le pot folosi. De curând am achiziționat un cd player seat alana pt ca am vrut sa pun un aux in fara sa trebuiasca sa mai intrevin pe placa se baza cu tot felul de lipituri.
Acum eu va întreb pot sa adaptez comemzile de pe volan de la corsa c la acest cd player de la Seat?
Dacã am pus gresit postarea rog administratorul sa o mute unde trebuie.

Am atașat doua imagini cu configuratia mufelor și de corsa și de la Seat dar nu cred ca doar pe un singur fir lucreazã comenzile.
Va rog sa ajutați cu ceva idei.
Va mulțumesc
  • google09

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
Chiar nu e nimeni pe forum sa mã ajute cu niște indicații sau cu ceva scheme electrice despre cum functioneaza comenzile de pe volan la corsa c?!?!?
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Comenzile volan functioneaza doar prin tid, gid, cid.... la modelele cd 30, cd 30mp3, cdc 40..... cd70navi... iar la cdr2005 vin direct in mufa lui... pentru restul mai trebuie sapat in tis 2000. Ce doresti mataluta nu este usor... uita de ele.

P.S. cdr 2005 se poate modifica pentru aux in cu sunet de calitate doar renuntand la cd.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR