Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • dorax5

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Salut tuturor,

am luat o portie dubla de ghinion - dupa ce m-a sifonat o tanti la o trecere de pietoni, a trebuit sa schimb bara si hayonul complet pe ST-ul meu, care este electric.

OFF TOPIC! - cu scuzele de rigoare, dar poate asa salvez pe cineva - VA ROG SA EVITATI PRIN ORICE MIJLOC ASA NUMITUL SERVICE CAR BOOM SERVICE din Popesti Leordeni! Cu toate ca se promoveaza intens, publicand poze cu masini scumpe etc, sunt doar NISTE TEPARI ORDINARI! Dupa ce ca au facut o treaba de toata jena pe parte de vopsitorie, au stricat la remontare si partea de hayon - fapt pe care nu l-au recunoscut sub nicio forma, dand vina ba pe ulei, ba pe temperatura din camera de vopsire, ba pe alte motive, desigur INDEPENDENTE DE EI! in consecinta, a trebuit sa achizitionez ambele amortizoare - incercand sa rezolv problema hayonului, fapt care inca nu mi-a reusit.

ON TOPIC - deci, dupa ce am reusit sa achizitionez amortizorul electronic, l-am montat sambata, parea ca e ok la inceput, dar dupa nici 5 minute, a inceput iar sa coboare - cu de la sine dorinta. Comanda electronica functioneazea - ridica-coboara, am facut setarea de deschidere maxima din opcom, verificat toate circuitele etc, problema persista. Acum ,am vaga senzatia ca degeaba am investit niste bani in bratul nou - pe care nici nu pot sa-l returnez of course (odata ce l-am montat) - pentru ca si bratul vechi cred ca functiona in continuare, nu el fiind cauza problemei.

Acum, ar mai fi insasi pompa care actioneaza bratul - o posibila cauza, dar si aia costa o caruta de bani, si desigur nu se gaseste pe piata aftermarket.

As dori inainte de inca o achizitie (cine stie daca utila) - sa intreb daca cineva a mai vazut/auzit/citit de asemenea situatie - si care ar fi solutia. Sunt deja putin frustrat rau pe acest subiect - era sa scap hayonul peste capul copiilor, si cine ii are m-ar intelege imediat Sad

Astept sugestii! Inclusiv poate o recomandare de service - sau cineva care ar dori sa aprofundeze problema (inclusiv pe privat, daca deranjeaza).

Cu sinceritate,

D.
  • ciobysp

  • Mesaje scrise: 219
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
In legatura cu hayonul a fost (si cred ca mai este) o campanie de rechemare in service pentru schimbarea amortizorului stanga deoarece cadea hayonul dupa deschidere. Totul e gratis si dureaza jumatate de ora..
Se pare ca amortizorul stanga este cel care sustine hayonul.
Ideea e sa mergi pe la o reprezentanta si sa te interesezi.
Acuma nu mai stiu daca o sa faca operatiunea gratis daca tu l-ai schimbat deja
Eu zic ca merita sa contactezi o reprezentanta Opel. Poate ai noroc sa rezolvi problema gratis....

Cheers!
  • niculae matei

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Da ai dreptate.eu lam schimbat gratis.locuiesc în italia mau chemat in reprezentanta opel 5 minute lau schimbat.cel din stinga
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR