Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Anchidim

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Frontera 2000 X22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Simptome:
Am venit cu un Opel Frontera din austria si era foartea cald afara iar eu miam pus lada frigorifica ,gps ,telefon si modulator radio in aceasi priza dar nu am apucat sa ajung acasa si mi sa topit priza mea cu patru iesiri in priza de la masina , am scos afara din priza de la masina si am incercat sa-mi bag macar gps-ul ca sa ajung acasa dar nu mio mai mers priza si nici acm nu-mi mai merge si cel mai ciudat ii ca odata ce mi so ars priza nu mio mai mers nicio radio si nici reglaju electric la oglinzi am verificat toate sigurantele dar nu am gasit niciuna arsa . Imi puteti da o rezolvare ?
Cod(uri) eroare:
----
Model: Frontera
An fabricatie: 2000
Cod motor: X22DTH
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,
cred ca totusi este o siguranta arsa sau care nu mai face contact in locasul ei sau la firele care vin si pleaca de la ea (pe dosul tabloului de sigurante probabil ca se vad firele incalzite).
vezi ca unele masini mai au un rind de sigurante in compartimentul motor, zafira mea 2002 asa are, e o cutiuta mica un pic mai spre parbriz, linga baterie, cu niste sigurante mai mari.
nu stiu cum e la a ta dar arunca si tu un ochi la ce ti-am zis mai sus (spatele tabloului si compartimentul motor).
lada frigorifica ti-a facut pocinogul, cred ca a luat curent mare si probabil nici contactul dintre stecherul ,,prelungitorului" si priza masinii nu a fost grozav...
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca siguranta problema e F1(15A),din tabloul de sub bord...,verifica si vom vedea!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR