Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • kumkum

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cei cu liniute pentru range si nu numai ce apar pe CB la Insignia/AstraJ am o veste proasta. Sad
Aceste liniute apar imediat dupa ce km in bord au fost modificati, rezolvarea este intr-adevar reset prin borna scoasa.
Skip ads

  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Banuiam. S-ar putea sa ai dreptate !
  • keepwalking

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
kumkum a scris:Pentru cei cu liniute pentru range si nu numai ce apar pe CB la Insignia/AstraJ am o veste proasta. Sad
Aceste liniute apar imediat dupa ce km in bord au fost modificati, rezolvarea este intr-adevar reset prin borna scoasa.


Nu e o regula, eu sigur nu am umblat la km Smile
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Ai luat masina noua?
Skip ads

  • keepwalking

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu, am luato de la o reprezenta opel care a vandut masina initial si care i-a facut serviceurile. Si nu, nu s-a umblat la kmetrii ca nu aveau de ce si putin mi-ar fi pasat daca s-au schimbat. Eu garantez ca nu s-a umblat la masina mea pentru ca am facturile originale de la masina plus toate chitantele si facturi de la lucrari, nu doar cartea masinii care e pe post de nimic.

Tu ai dreptate ca daca dai kmetrii inapoi atunci fuel range devine ----, dar nu este singurul motiv pentru care se poate strica. La mine s-a stricat dupa ce am avut eroare pe diagnostic la revizie ca ar fi probleme la senzorul de la ambreaj, si dupa ce l-au schimbat (cam 80 de lei e senzorul parca, dar mi l-au inlocuit pe gratis) cand am ajuns acasa am observat ca nu mai imi merge
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Ca tot ziceai de ambreiaj,spune-mi te rog cum tine al tau . (sus, jos ) ?
  • bizzoo

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am facut astazi operatia cu borna decuplata si mi-a aparut si mie range-ul pentru combustibil. Din cate am inteles de la un tip care "opereaza" opeluri, e foarte dificil sa dai km inapoi la insignia..... asta ca si paranteza.

Bafta!
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Atunci ,acel tip este sigur un incepator...
De aceea targurile sunt pline de masini cu km modificati. Oare?
Skip ads

  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Smile) Nimic nu e greu prietene,cu atat mai putin in Romania !
  • bizzoo

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ma gandesc ca nu e greu ptr romani nimic, insa cine stie ce sisteme se mai inventeaza ... anyway, cum putem afla km reali ai masinii? Doar in reprezentanta eventual de la ultima revizie in tara de origine?
  • paul_fly

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Se pot modifica km, pe vremea cand cei de la Opel clienti furnizau anumite informatii doar pe baza seriei de sasiu am verificat o Insignia pusa la vanzare in Pitesti. Pe net erau puse poze unde aparea cu 74.000 km iar dupa verificari ultima revizie era facuta la peste 150000 km.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daca au fost modificati in ECU mai greu,singurul ajutor vine din partea retelei de service Opel,doar in cazul in care a efectuat revizii sau reparatii intr-un service/reprezentanta Opel,din istoricul pus la dispozitie de ei(depinde de fiecare cat sunt de dispusi sa faca acest lucru).
Skip ads

  • Andy_1937

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2016

  • Mesaj Privat
sal,in legatura cu modificarea nr.km la opel insignia daca va poate ajuta ce am patit eu (in sensul sa-va feriti) ... am verificat la reprezentanta Opel tot istoricul + tester totul era ok,doar-ca pe bord aveam 164000km singura problema a fost cu filtrul de particule care imi rata ca a fost inlocuit in urma cu 237000km(cei de-la Opel spun ca nr.de km de-la filtrul de particule nu-se poate modifica(doar cand este inlocuit) ....) nu spun nici ca este sau nu este asa ... vreau doar sa ajut si pe altii cu ceea-ce am patit eu ...apropo in legatura cu Range-ul si la mine arata tot liniute(am sa incerc si eu resetarea cu bornele scoase despre care tocmai am citit mai sus fapt pentru care le si multumesc celor care au postat)...ms.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR