Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Lucian ionescu

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salut prieteni. Aveți grijã de frumusețile voastre. Eu ieri am fãcut un soc când dupã o sãptãmâna de la ridicare un domn grãbit m-am lovit în spate. Chiar daca a fost o mica julitura senzația este groaznica. Mai mult de atât nu a vrut sã-mi de-a RCA+îl. Așa cã m-am dus la politie.
Skip ads

  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Urât Lucian. Foarte bine ai fãcut cã te-ai dus la politie. Am observat cã zilele acestea sunt ale tâmpiților, cã de vineri am evitat vreo 3-4 accidente cu idioți care s-au bãgat fara nici o jena.
  • Lucian ionescu

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Dacã insistãm o luãm și pe spinare probabil. Dintr-o mașinã din spate au coborât inca 4 inși cu scandal.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Probabil din cauza cãldurii. Le ia mințile unora.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Imi pare rau pentru cele intamplate. Cand ajungi la service iti recomand sa dai bara jos pentru o verificare amanuntita. De ce? Pentru ca bara fiind flexibila nu sufera mari daune si poate masca indoituri severe ale ramforsarii sau poate chiar mai rau in functie de intensitatea socului. Iti spun din experienta...tot asa, am un coleg care a fost lovit in spate..bara aproape perfecta, doar vopseaua julita putin.. a lasat-o asa, bineinteles.. cand a dat necazul peste el si a facut pana, a constatat ca oala aceea unde statea roata de rezerva era deformata in urma impactului.. deci mare, mare grija!
  • Lucian ionescu

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Mulțumesc pentru sfat. Tocmai din aceastã cauza am pierdut 2 ore din minivacanța. Menționez cã tamponarea a avut loc în zona Balea urcare teleferic și a trebuit sã caut politie in prima comuna Cârțișoara, unde dl polițist era în concediu și a trebuit sã aștept un alt echipaj ......Cert este faptul cã eu neavând din fericire evenimente,nu prea am știut cum sã gestioneze un astfel de eveniment. Spuneți și voi ce puteam sã fac in fata unei familii de 8 persoane adulte care mã certau pe mine cã am fost lovit .
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Pe mine m-a ferit Dumnezeu in 3 ani jumatate de cand am permis, deci nu iti pot da o informatie concreta. Dar daca nu ai apucat sa ii iei numarul, ar cam trebui sa te gandesti sa-ti folosesti CASCO din dotare.. Sad
  • Lucian ionescu

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Am 21 ani de condus și nu știu care sunt procedurile. Am fãcut poze și la mașini și la persoane.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Sfatul meu e sa scrii despre problema ta si pe topicul "Opel Astra Sedan 1.4 turbo bun de ceva?"
Aici intra lume mai putina, pana de cateva zile nici eu nu stiam de acest topic.
E foarte multa activitate pe acel topic si sigur te va ajuta un coleg de-al nostru..
  • Lucian ionescu

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Mulțumesc.
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Cum aflu in ce stare este masina?sun la nr de mai sus..parca aici il vazusem..Si ii dau nr de comanda?seria de la sasiu?Si respectiva imi zice in ce stare se afla masina..?De la dealer am inteles ca pe 25 sep ar trebui sa fie in gyor..Ma gandesc si sper sa ajunga si mai dev.
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salut Cristian,suni dealer-ul sau suni la opel.ro,la numarul asta de telefon: 021 655 0709 si formezi tasta 3(trei) iar duduia iti v-a cere sa-i dai V.I.N.-ul sau job number-ul masinii,dupa care iti v-a spune tot ce vrei sa stii !

Am sunat astazi si eu la dealer si masina este pe cod 33,in sfarsit este in chinurile facerii ! Smile
Skip ads

  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Domnilor colegi, pentru cei care așteaptã o livrare în curând, la parcul dealerului Rãdãcini din Chitila erau cel puțin 10 sedan-uri parcate lângã gardul de la DN7. Ce mai aveau în interior nu as putea spune. Deci în curând vom avea încã 10 colegi fericiți. Baftã!
  • icb83

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Pentru cei care inca asteapta ,si pentru ca dealerul nu ne da mai multe informatii ,pentru ca ei "nu stiu" ce se intampla ,am cateva aspecte :

- Concediu la fabrica a fost intre 20 Iulie si 20 August ,informatie de le Opel 0216550709
- Accident la fabrica in jurul lui lui 23 August ,productia oprita pentru cel putin o saptamana ,vezi sursa :

http://www.dziennikzachodni...e-wolne,12414106/
http://tvn24bis.pl/moto,99/...icach,766687.html
http://www.radio.katowice.p...html#.WcDX17IjGCg

Ca urmare al acestui accident fabrica nu lucreaza la capacitate maxima .
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Nu am putut accesa nici unul dintre site-urile spre care duc link-urile de mai sus.
  • icb83

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Mda ,nu stiu de ce nu merg dar poti cauta in google dupa : Awaria w fabryce Opla Gliwicach
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Le-am accesat de pe celalalt topic.
Acolo functioneaza.
Multumesc, esti un tip de treaba!
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Azi am sunat la Opel Romania,unde am discutat cu Ildiko care mi-a spus ca masina a trecut de la cod 33 la cod 35 ! Saptamana asta,cica ar trebui sa fie gata,cu termen de livrare 10 octombrie ! Mi-a cerut nr meu de telefon,sa ma sune pe luni sa-mi spuna vestea cea mare ! Incep sa se miste lucrurile....in sfarsit !
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Doamne ajuta.Eu nu inteleg,mi sa cerut numar de comanda si job number..Pe care nu il am.Unde ar trebui sa existe.M-am uitat si pe contract si pe chitanta care mi sa dat cand am platit rezervarea masini.Din aceasta cauza nu pot sa aflu si eu statusul masini.
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salut Cristian ,job number-ul este trecut pe factura in avans,in parte stanga,i se mai spune si nr inmatricular ! La mine asa este trecut pe factura :
marca;
model;
Nr.inmatricular:...;
Nr.job:....;
culoare/cod cui:....;
Tip motor:...;
Daca nu ai asa ceva ,suna la dealer sa ti-l dea,el sigur are aceste date !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR