Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Moli, la mine e prea tarziu..

Vecini nenorociti... ce le-a facut masina asta ma fratilor? Astia-s oameni?
Si cu Vectra cred ca tot acelasi specimen m-a lovit, dar nu am cum sa dovedesc.
Nici de o zi nu sunt in Bucuresti si uitati si voi.. daca nu stai cu ei sa bei bere si sa spargi seminte esti inamicul lor.
Cheie 100%.. si culmea.. sub oglinda. Si ce credeti? Oglinda nici nu a fost atinsa.. si nici muchia portierei, care e cel mai iesita in exterior.. asta-i vandalism, clar!
Am dat comanda de camera cu IR pe care o sa o montez la balcon. Alarma nu imi permit deocamdata pentru ca trebuie sa platesc si garantia extinsa..

Cosmin, pãrerea mea este cã s-a folosit ceva ascuțit și a fost fãcutã cu intenție pentru cã dacã era hârșâitã, ori mai atingea și altceva, ori infunda. Este sigur vreun tâmpit care se rãzbunã pe fierul altuia, cã este plina tara asta de tâmpiți. Cu ani în urmã când m-am mutat in actuala locație (pe Ion Mihalache între Chibrit și ciuperca), venind de la metrou, pe câteva sute de metri toate mașinile parcate pe trotuar au fost luate la rând cu cheia exact la nivelul la care s-au întâmplat la tine, dar pe toatã lungimea.
Idioți pe care ii .... grija de capra vecinului. Daca prinzi pe camera tâmpitul fa plangere direct la parchet pentru distrugere de proprietate. La politie este posibil sã încerce sã te îmbrobodeascã poate renunți.
Skip ads

  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Vopsea facuta pe cod.Parerea mea .Pare foarte adanca zgarietura
  • obioan

  • Mesaje scrise: 171
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
catalin1985 a scris:
Cosmin,la mine jocul era prezent la apasarea pedalei,mai accentuat pe la jumatatea cursei,acolo era in jur de 4-5 cm.asa cum ai pus tu video,acel joc era si la mine,in acea pozitie.


Si acum dupa ce ai schimbat mai ai jocul ala sau sta fix ca pedala de frana?
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin ,dute maine acolo unde a zis colegul de vopsea ,eu cred ca ei ar putea sa iti dea solutia cea mai buna ,casco nu cred ca are rost pt ca iti creste dupa suma care o platesti la anul ,parca asa este ,nu stiu exact .
Cu nr rosi aveti dreptate ,atrag atentia din pacate .
Pana la urma o rezolvi tu cumva ,dar i-ati camera daca ai cum so pui orientata spre masina si intreaba la o agentie de securitate cum este cu legea minune ...
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Camera va filma focalizat strict pe masina, asta sa fie cea mai mica problema..
Am mai intrebat cateva persoane si cred ca o sa apelez la carioca pe codul de culoare. Cu rabdare ar trebui sa iasa bine...vom vedea.
Dupa ce se usuca stratul de vopsea, trebuie sa mai dau cu vreun lac?
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Doamne Cosmine ,ce nervi am si imi pare tare rau de ce ti s-a intamplat !Da,cred ca o camera este mai folositoare si atata timp cat camera este fixata pe masina ,aflata in propietatea mea,pe locul de parcare,platit pe deasupra,am dreptul legal sa-mi instalez camera !
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Astia sunt oamenii! Tot ce e nou si e frumos ei trebuie sa distruga, altfel nu se simt bine..
Eh, o repar eu, nu-i bai😉
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Camera va filma focalizat strict pe masina, asta sa fie cea mai mica problema..
Am mai intrebat cateva persoane si cred ca o sa apelez la carioca pe codul de culoare. Cu rabdare ar trebui sa iasa bine...vom vedea.
Dupa ce se usuca stratul de vopsea, trebuie sa mai dau cu vreun lac?

Vezi daca ai la Opel creion corector pe culoare cã în altã parte nu gãsești așa ceva. Parcã am reținut cã ar avea. Dupã care dai cu lac.
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Gasesti cam la toti "prepartorii" de vopsele.
Codul de culoare e pe stalpul dintre usi pe stg.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ok, va multumesc tuturor!
Va tin la curent
  • AlexLaur

  • Mesaje scrise: 184
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Camera va filma focalizat strict pe masina, asta sa fie cea mai mica problema..
Am mai intrebat cateva persoane si cred ca o sa apelez la carioca pe codul de culoare. Cu rabdare ar trebui sa iasa bine...vom vedea.
Dupa ce se usuca stratul de vopsea, trebuie sa mai dau cu vreun lac?

Daca e gaura de la zgarietura cred ca trebuie adus la fata cu chit.
Sper sa posteze si altii care se pricep la capitolul acesta.
Imi pare rau sa tot aud ca astfel de mizerii si jeguri umane sunt printre noi.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Se simte la deget destul de tare. A ajuns la grund.
Skip ads

  • alexxastra

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Moli, la mine e prea tarziu..

Vecini nenorociti... ce le-a facut masina asta ma fratilor? Astia-s oameni?
Si cu Vectra cred ca tot acelasi specimen m-a lovit, dar nu am cum sa dovedesc.
Nici de o zi nu sunt in Bucuresti si uitati si voi.. daca nu stai cu ei sa bei bere si sa spargi seminte esti inamicul lor.
Cheie 100%.. si culmea.. sub oglinda. Si ce credeti? Oglinda nici nu a fost atinsa.. si nici muchia portierei, care e cel mai iesita in exterior.. asta-i vandalism, clar!
Am dat comanda de camera cu IR pe care o sa o montez la balcon. Alarma nu imi permit deocamdata pentru ca trebuie sa platesc si garantia extinsa..
Urat! Chiar imi pare rau. Nu regret decizia de a nu parca acasa la bloc. Astia nu sunt oameni! Daca as prinde pe cineva ca se atinge de noua mea masina l- as omori. Ce ma deranjeaza ca nu are nici benzile negre laterale pe usi care atenuau daca vreo blonda o lovea cu usa
  • mihnea_alex

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Din pacate nu prea ai ce sa ii mai faci acelei zgarieturi. Singura solutie( cu exceptua celei de a vopsii toata usa) e sa iei vopsea la cod, o aplici cu un aplicator( e un fel de bestisor de ureche mult mai subtire si nu lasa scame...se foloseste in stomatologie...)iar dupa dai cu smirchel foarte fin, iar dupa un polish.
Asta e tara in care traim...lumea e invidioasa ca " de unde a avut ala bani sa isi ia masina noua?"
Am patit exact la fel cu un matiz le care l.am restaurat, iar dupa l.am colantat in albastru mat. 3 ore a trebuit aa stea in fata blocului ca deja acea o urma de 3 cm de cheie....asta e mentalitatea...suntem inapoiati rau, trebuie sa o recunoastem
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Foarte bine zici Mihnea! 80% stiu cine e, dar nu am cum sa dovedesc.
Singura solutie ar fi camera video IR, dar si aici e cu dus si intors, intrucat stau la etajul 9 si cam greu bate pana jos, chiar daca e cale libera pana la masina. Trebuie sa ii prind si moaca aluia.. altfel nu rezolv nimic..

Maine o sa-mi fac o carioca pe cod, dau o fuga in baneasa pentru lac in caz ca nu gasesc mai aproape si Doamne ajuta sa iasa bine lucrarea..
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Se simte la deget destul de tare. A ajuns la grund.

Ia vezi aici Cosmin
https://www.colinauto.ro/vop...tus-opel-original
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Am facut calculele pe baza bonurilor de benzina si consumul a iesit 6,28 adica ~ 6,3% fata de 6.2 aratat in bord.
Am facut de mai multe ori calculele si nu numai eu, pentru a evita erorile.

Ma declar foarte multumit.
Cand am spus ca se apropie de consumul de diesel.. Smile)
Am gasit in telefon o poza cu consumul CDTI -ului pe care l-am vandut:


Pe partea de consum, avem un super motor fratilor!


Iar se supara Tai-Pan...
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
obioan a scris:
catalin1985 a scris:
Cosmin,la mine jocul era prezent la apasarea pedalei,mai accentuat pe la jumatatea cursei,acolo era in jur de 4-5 cm.asa cum ai pus tu video,acel joc era si la mine,in acea pozitie.


Si acum dupa ce ai schimbat mai ai jocul ala sau sta fix ca pedala de frana?


Acum nu mai are pic de joc.sta exact ca si pedala de frana.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Silviu Mustata a scris:
Cosmin95 a scris:Se simte la deget destul de tare. A ajuns la grund.

Ia vezi aici Cosmin
https://www.colinauto.ro/vop...tus-opel-original


Kit din asta de corectie am luat eu pt cateva zgarietuiri pe bara.nu recomand...sare de la jetul de la spalatorie.am dat pana acum de 2 ori in acelasi loc.tine in jur de 5-6 luni.si tot facut ca la carte...curatat,degresat,aplicat,polishat usor apoi.nu face priza cum trebuie cu lacul existent pe masina.asta e mai mult pt samsari,cat sa te tina cateva luni.dureaza vreo 10 zile cand iti ajunge kitul.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Bine cã ne-ai pus în gardã Catalin. Retușurile care le-am fãcut cu "kit-ul" ad-hoc fãcut la magazinul din Bãneasa acolo au înțepenit si mi-am fãcut un asemenea set la toate masinile noi pe care le-am avut. Poate nu au fost reparațiile de nivel profesional, dar nici nu am avut zgârieturi in vopsea pe locuri foarte vizibile. Bãnuiesc cã mai sunt și alte magazine de vopsele auto care vând marfã de calitate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR