Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salutari colegi ! Am un opel astra f din 96 cu trapa electrica si geamuri manuale . As putea sa montez geamuri electrice legandu-ma de la trapa ? Daca da , trebuie sa schimb siguranta din tabloul electric cu una mai mare sau nu ? Multumesc
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa verifici, mai intai, daca ai masina precablata pana in stalpul A(sunt mari sanse), iar atunci trebuie doar sa reconstitui instalatia din usi si sa adaugi siguranta aferenta in tablou.
Am facut si eu lucrul asta, acum vreo 2 ani, daca imi aduc aminte bine, ghidandu-ma dupa ceva topic de-aici, de pe forum...
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Din pacate nu este precablata . Era prea frumos sa fie adevarat . De aceea am zis sa improvizez 😃😃😃 si sa ma leg la trapa . Chiar mi se pare aiurea am trapa electrica dar geamuri si oglinzi manuale si pe deasupra nici cablata nu este chiar aiurea si ironic in acelasi timp 😐 . Multumesc!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Esti sigur 100% ca nu e precablata? Ai verificat in mufa dintre usa si stalpul A?
Skip ads

  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Credeti-ma ca am cautat ca disperatul 😅😅dar fara rezultat . Stiu . Chiar este ciudat . M-am saturat sa dau la mana ca sa cobor si sa ridic geamul plus ca macaraua de la sofer e defecta nu se mai ridica pana la final si se deschide in mers de la gropi sau vibratii . Si am zis sa trec pe electrice . Chiar nu stiu ce sa fac . Multumesc
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Sã înțeleg cã ai desfãcut mufa dintre stâlpul A și ușã și ai numãrat pinii și din prizã și din ștecher?
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
De numarat nu i.am numarat . Cati ar trebuii sa fie ? Eu doar am vazut ca singurul cablu care iese din mufa si intra in usa e doar cel pentru boxe si boxele cele mici de langa reglajul oglinzi . Multumesc .
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ah, pãi ce-ai fãcut, nea Popa?! Mã faci sã scot informațiile dela matale cu cleștele?! Aia, ce fãcuși matale, e altceva, nu spun ce, cã-i rușine...
Pune mâna și citește, aici pe forum, cum se face verificarea, nu te grãbi, dacã vrei sã faci lucru de gospodar, nu fușerai..
Și dupã ce devii oleacã mai informat, stãm de vorbã, pe concret, nu facem șușe, pe-acilea, pe forum, cã nu-i frumos ... Și nici sãnãtos ....
Hai, spor ! La citit, zic ...
Skip ads

  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Aha ok . O sa ma
apuc . Mersii !
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Ma poate ajuta cineva si pe mine . Puteti sa imi spuneti si mie daca am pinii pentru geamuri electrice si oglinzi . (Daca este cablata ) sunt 22 de pini in priza din stalpul A . Si 9 papuci in stecherul. Mai raman 13 pini liberi in priza . Ma poate ajuta cineva . Va rog
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Asta înseamnã cã e precablatã. Ptr geamuri și, probabil, oglinzi electrice. Nu ce bãteai tu câmpii...
Dacã ai gãsit topicul dedicat, ar trebui sã afli ce trebuie fãcut în continuare... Dacã nu, mai cautã...
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Am gasit un topic de genu pe astraclub nu aici . Dar acel topic e pentru necablata si vorbeste despre cum si-a cablato respectivul . Esti sigur ca e precablata ? (Sper din tot sufletul sa fie ) as incarca si niste poze dar nu stiu cum mersi mult bibu16v
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dacã diferența de pini dintre mufa de pe stâlp(A) și mufa de pe ușã este mare(așa cum ai spus mai sus), în favoarea primei, atunci este precablatã 99,9%. Așa a fost și la mine...
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Da exact asa este . Mufa din stalpul a are 22 de pini si mufa din usa are 9 pini . Adevarul e ca , cu toti cei 22 de pini in mufa din stalpul a tot mai sunt cateva lipsuri de pini si asta ma induce in eroare . Oricum sunt 13 pini care sunt liberi si cred ca ai dreptate e precablata .
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Și la mine au mai rãmas locașuri de pini libere...
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Ok mersii frumos de ajutor
  • catalincristian2009

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salutare. Vreau sa imi pun si eu geamuri electrice si in mufa din stalp am 16 pini si in portiera 9. Este precablata pentru geamuri electrice? Multumesc anticipat
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca da . Eu asa cred. Si la mine in usa am 9 pini si in stalpul a 22 . Dar mai mult ca sigur e si a ta precablata
  • catalincristian2009

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2013

  • Mesaj Privat
E cablata doar pentru oglinzi electrice din pacate. Sunt 7 cabluri pentru oglinzi si 5 pentru geamuri.
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
De unde esti asa sigur de chestia asta ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR