Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
http://adevarul.ro/locale/p...f6c3ee/index.html
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
se pare ca mai are tara banet, de vin toate lozele sa ne vanda lucruri inutile
http://www.libertatea.ro/st...in-franta-1944372
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Si tu mai crezi ca noi avem nevoie de UE? De ce crezi ca ne-au acceptat in UE si in NATO? De poame bune ce suntem? Neah, astea au fost/sunt conditiile: trebuiesc daramate toate fabricile, voi ne vindeti material brut si noi va dam materia finita la pret inzecit si desigur, cumparati toate harburile din armata de la noi... vrem nu vrem asta este realitatea
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Bravoo ... Horaa ! Astai realitarea. Treaba e ca unii mai destupati, si alti cativa, au vazut smecheria. Dar ce ne facem ca e multa ''prostime'' si aia daca sunt ''calati'' pe ''sa ne mai dea si noua ceva'', e nasol. Au drept de vot si ne au tras o peste bot si de data asta. Poate invatam si noi ceva de la ''democratia'' asta si iesim la votare. Daca stam in casa sau nu ne intereseaza, uite ce se ntampla...ne conduce ''prostimea''...si o mana de smecheri ca Dragnea si altii. A spus clar Liiceanu, pe un post Tv zilele trecute, ca ''comoditatea de a nu vota pt ca, candidatii nu sunt interesanti pt noi, ne a facut ca acum sa indreptam mai greu lucrurile, prin iesiri in strada, manifestari de nemultumire care cer efort, si energie mai mare fata de simplul vot''
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Comoditatea de a nu vota nu este in sangele nostru de un an doi, comoditatea este in sangele nostru din decembrie 1989 cand brusc ne-am crezut amuricani dar noi inca ne stergeam (eu nu ca eram prea tanar) cu cucuruz/papusoi/scanteia... si da asa este, verisoara mea in loc sa isi dedice acele 5 minute pentru vot a stat acasa sa se machieze ca seara sa mearga in oras... asta este generatia mea intr-un procent majoritar.
PS: cica vom cumpara vaporase, sa mai aibe ce toca si basescu peste cativa ani, din nou Very Happy
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
http://www.libertatea.ro/st...orul-prag-1949838
asta e Romania reala
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
La ultima primarie s-a intamplat exact acelasi lucru. In 2007-2008 erau peste 1500 de oameni pe social, in 2016 s-a ajuns la 60 si ceva. Plus ca ii vedeam la lucru, desfundat caaizari, curatat pasuni si trotuare. Deci daca se doreste se poate.
Ps: la social 4 ore este norma intreaga
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Horaa...auzi, eu cam imi trag radacinile dupa mama din Ardeal ul maghiar si Banat ul german. Armata am facut o n Cluj. M am plimbat mai peste tot prin Ardeal si stiu cum is oamenii p acolo. Alta calitate. Imperiul Austro-Ungar si a lasat amprenta asupra comportamentului oamenilor. Este altceva. Fiecare a avut ordinea lui. Au avut proprietati date cu hartie regala austriaca, care a avut. In Ardeal nu vezi oamenii stand pe bancuta la poarta. In multe locuri nu sunt. Iar unde sunt stau doar duminica dimineata dupa ce se intorc de la biserica si atai. Pana si tiganii au fost obligati sa sa stabileasca pe loc, altfel erau biciuiti. Cum treci Carpatii si vi spre Muntenia, Oltenia, Moldova Dobrogea...oamenii s de rahat. Putori, hoti, betivi, smecheri, care mai de care tare n gura, si daca le mai zici ceva sar si la bataie. Peste tarile astea a trecut imperiul Otoman si apoi comunismul a fost pentru multi...ca o manusa. S au "scos'', ''s au orientat''...fiecare, dar in prostia lor. D aia unii stau cu legumele la strada si nu se asociaza sa faca o treaba. Si exemple pot continua...Ehhh...Pacat de tara asta ca i locuita de multi ''netrebnici''. Dar e bine ca li s au demolat fabricile in Moldova si de prin alte locuri, si au plecat peste hotare, ca atunci cand se intorc vin cu obiceiuri bune invatate p acolo pe unde au umblat, muncit. Ne civilizam dar mai dureaza...Estimez ca in vre o 100-200 ani o sa intram si noi in randul lumii civilizate. Pacat ca noi nu vom mai fi atunci...si ne chinuim cu ''niste capcauni'' de ne fac viata amara.
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Ce mai fac bucurestenii? Ies sau nu ies in strada? Eu astept sa vad noul cod fiscal...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Ies aia care mai pot. Societatea i divizata. Cand o sa vada ca s lucrati la portofel, atunci ies si dau tot jos, guvern, parlament...Atunci ''explodeaza mamaliga''.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Si pe cine vor pune in locul astora? Schimbam rebuturile cu alte rebuturi?
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Altii care habar n au cu ce se mananca ''traiul in parlament''....si in sensul asta schimba cateceva. Hotarate de Guvern (HGXX)...parlamentarii sa nu mai aiba voie sa ocupe post in parlament decat 1 -2 max. mandate. I as amesteca de n u s ar mai intelege la furaciuni. Corect ?
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
http://ziarulclujean.ro/un-...ajutoare-sociale/
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Tu iti dai seama ce ar insemna asta in romania? Ar disparea 50% din populatia tarii, implicit cateva milioane de pasari negre cra cra!
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Mda...Comform legilor "umane" scrise sau ne scrise, este incorecta procedura.Prin aceasta se incalca dreptul la sanse egale si se discrimineaza sansele la viata ale persoanei. Acest lucru este reglementat prin legi si incalcarea lor inseamna discriminare.Dar faptul ca persoanele din cauza se folosesc de aceste drepturi si ''marnimia'' semenilor nu poate fi scuzabil. Pe de alta parte, daca trebuie sa sa ia masuri, impotriva persoanelor ''defavorizate'', nu este posibil. Este stiut faptul ca Romania nu reuseste sa ''integreze'' persoanele ''defavorizate'', aceste stiri au facut valva in decursul timpului, stri chiar publicate de posturi media occidentale. Nu pot sa fiu decat bucuros pt ca daca n am reusit noi, poate reusesc tarile din Comunitatea Europeana sau din afara ei. Dehh...Fiecare parlament are ''berbecul'' lui.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
130000 participanti la mitingul PSD... Sunt o forta ''pomanagii'' astia de PSD isti. Dehh...cand iei salariul de la ''stat'' sau alocatia de nemunca...de voie de nevoie strigi cum iti dicteaza aia care ti dau banii. Ehh...cand o sa dam faliment astia privati o sa beleasca prazu' . Ca o sa ia bani din imprumuturi bancare internationale si o sa plateasca stranepotii nostrii... Dupa ei potopul...
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Ghinion. Noi zicem de pesedisti ca meeting dar sa nu uitam ca toti si-au scos acolitii intr-un fel sau altfel la distractie, acu' c ane incarca cu taxe asta este, mai creste evaziunea, tara cica e pe plus.... cica, eu zic ca e pe minus. Am alimentat ieri, 5.80 litrul... adica acelasi pret ca si in 2012 (sau pe acolo) cand litrul costa 6 lei dar barilul era cotat la 120-130+ dolari... azi e cotat la 80 parca?
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Bravo Hora... Ai inteles repede miscarea. Pai daca cineva zice ca mareste salariile, nu i normal ca in secunda urmatoare sa se mareasca si preturile ? Pai producatorii daca vad ca ai bani or fi prosti sa nu ceara mai mult, sa faca profit ? Numai pensionarii si retardatii care nu s conectati cu economia de piata poa' sa creada balivernele astea cu mariri si alte vrajeli.
Ma ocup cu case de marcat fiscale, si pot spune ca sunt conectat cu viata reala economica. Pai cand amaratul ala de buticar nu mai are profit, inchide taraba si nu ma da statului nimic...nu taxe, nu impozit, nu salariu la vanzatoare. Gata.... Sa vad eu cand o sa se inchida destul de multe, de unde or sa dea PSDisti salarii si pensii ''speciale''...ca firmele mari gen Carffour, Kauf...s.s platesc minim si isi repatriaza urgent profitul. Va spun eu de unde or sa dea bani. Dn imprumuturi bancare internationale. Rambursarea lor...or s o faca nepotii nostrii. Asta i tehnica PSD ista ... Dupa noi potopul.Sau altfel spus...''azi sa mancam si sa bem'' ca maine nu mai conteaza..Ehh...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR