Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • SEugen

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut baieti, am si eu o mare problema cu o corsa c din 2001 1.2 benzina. Problema este urmatoarea:
- se descarca bateria intr o noapte, are consum foarte mare, undeva la 2,5-3A, am masurat cu aparatul, valoarea scade de la 3 la 2,5 cam in 30 min.
Ideea este ca nu mereu este in scurt, de obicei daca o las mult fara baterie iese din scurt dar dupa ce merg mai mult cu ea gen 10km iar intra in scurt.
Am scos toate sigurantele si toate releele si degeaba.
La un moment dat, am observat ca daca scot piesa cu codul 5wk48664, cica calculator comfort, e ca o discheta mare, si o pun la loc nu mai are scurt. Nu stiu daca este coincidenta sau nu.
Ajutati ma va rog cu sfaturi si idei ca nush ce sa i mai fac.
Am inlocuit toate becurile arse, am refacut contactele de la faruri, am curatat toate sigurantele... si totusi are consum, zic eu foarte mare 3A.
Astept idei. Multumesc.

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cel mai eficient e sa mergi la un electrician auto, sa iti caute unde e scurtul.
Ma cam indoiesc ca un calculator poate genera un consum atat de mare, da' na, mai stii? Eu insa mai degraba as suspecta ceva releu care ramane cuplat, etc.
  • SEugen

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Am scos toate relele pe rand cu aparatul conectat în timp ce avea consum și degeaba.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR