Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • DVisan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Buna seara, se poate sa ma ajutati si pe mine cu o rezerva slim 5x115x17 si 16 pentru un astra j combi 2012?
Skip ads

  • LucianCv

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Am cumparat o janta noua cod 13259231/ 2160141 si spuma+cric+cheie de roti toate noi (urmeaza un cauciuc SH 115 70 R16 pt care am pus deja anunt la sectiunea publicitate) . Am astra j 2.0 hatchback 2010 si din cate se pare capacul de peste roata nu se inchide...Am sistem de franare j60. Are cineva din fabrica trusa+roata sa imi zica cum se inchide la el si ce cod au piesele? Eventual niste poze.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Eu am roata rezerva de dimensiuni reduse din fabrica, vezi pe pagina anterioara (nu am kit de reparatie cu spuma etc)... spune-mi exact ce te intereseaza, ce nu se inchide... si iti voi face poze probabil deseara.
  • GValentinIon

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salut,

Vreau sa cumpar o roata de rezerva slim pt astra J 1.4 benzina (5x105 16"). Are cineva de vanzare sau stie pe cineva care vinde?

Multumesc.
Skip ads

  • floru andrei

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Buna dimineata! Da, am eu. Noua! 0720745712
  • Klaus36

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2010 A17DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Bunã,sunt si eu interesat de o roatã slim de Astra J 1.7 Cdti,5×115.Daca vreun coleg are sau știe aștept mesaj în privat .Multumesc,o zi buna.
  • APetru

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Salutare... cumpar roata de rezervã slim. pt opel astra j sport tourer 2.0.. pe. 17 nu stiu exact dimensiunea cred ca 5x115.. Sunt. din Brașov... daca e. cineva din bv care are ar fi super!
  • MMirica

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Vand rezerva slim noua astra j 5x105 R16 dot 3315 tel 0722154751
Skip ads

  • APetru

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Cumpar roata de rezervã slim...pentru opel astra j sport tourer..
  • John1923

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Salutare

Caut o rezerva slim pentru Zafira Tourer.Din cate m-am tot uitat pe site-uri la jenti,as avea nevoie de 5x115.Pe 16.Si ar fi aceleasi dimensiuni la ca Astra J
Daca stiti de unde pot lua una noua (la un pret rezonabil) sau sh va rog sa ma ajutati

Multumesc
  • CCoseraru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2013 A17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Cumpãr Kit roata rezerva Astra J complet(roata,cric,suport,5*115),astept oferte aici sau PM.
  • VSava

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salut.
Aveti idee daca roata din poza se potriveste pe Opel Astra J Sports Tourer 2014 1.6 CDTI 110 CP?
Specificatiile din anunt sunt:
115 70 R 16
diameter 43cm
central diameter 110
gap between bolt 70
hubs 40
Multumesc.
Skip ads

  • CRacnea

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Salut,m-ar interesa si pe mine o roata rezerva slim pt.astra j 2013,1.4 aspirat (5×105)daca are cineva de vanzare sa lase aici un nr.de tel pt.contact.
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
nu mai lasati degeaba cereri de roti de rezerva aici ca nu veti gasi.
mai bine puneti mana si cautati pe olx. eu am cautat vreo 2 luni pana am gasit ceva care sa se potriveasca ca erau multe de astra H care nu se potriveau.
cele de astra J 1.4 turbo benzina trebuie sa aiba codul 2160140 imprimat pe ele.
  • bodo 2010

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
De 11 ani de cand am masina, roata de rezerva a avut doar rolul de a sustine mocheta din porbagaj si de a mai adauga cateva kg in plus la masa supraponderala a masinii,asa ca daca nu ati avut parerea mea e ca nu are rost sa va agitati ,nu merita investitia.
Acum mai conteaza si pe unde mergi si de norocul fiecaruia...dar si vulcanizari sunt destule.Eu am in permanenta o pompa simpla de mana in portbagaj,e mai usoara ,mai ieftina si mai utila in caz de pana.
  • LucianCv

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Edit, Mr.Opel: anunturile se posteaza doar in sectiunile dedicate.
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
ptr cine are nevoie de roata de rezerva de dimensiuni normale (dar cu dimens intre prezonane 5x105), cric+manevela sau polistirenul care se pune pe langa roata am gasit un anunt pe olx: https://www.olx.ro/d/oferta/...-nou-IDfKmou.html
stiu ca pare mult 150 euro, dar daca aduni tot ce vinde acolo (roata, anvelopa continental, senzor presiune, cric, manivela, suportul de cric ce se pune in interiorul rotii, polistirenul care se pune pe langa roata) eu zic ca merita. plus ca puteti negocia sa cumparati doar ce va intereseaaza fara a fi nevoie sa cumparati tot pachetul
  • Dragos29

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2011 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Si eu am cautat rezerva slim, dar sunt cam scumpe cele pt diesel, și aveam nevoie și de capitonajul din portbagaj, cric și cheie. Pana la urma am pãstrat kit-ul de pana și mi-am luat anvelope runflat, oricum nu am folosit niciodatã roata de rezerva în 6 ani cât am avut fosta mașina.
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
ptr cine vrea rezerva normala 215/60/16 cu dimens prezoane 5x105 si cu senzor de presiune, cric, cheie, suportul de cric din polistiren si cele 2 suporturi de polistiren din jurul rotii de dimensiuni normale am gasit un anunt pe olx:
https://www.olx.ro/d/oferta/...-nou-IDfKmou.html
toate astea sunt la 150 euro (750 lei). puteti incerca sa negociati sa cumparat doar 1-2 chestii care va trebuie ca anuntul e de mult timp pe olx.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR