Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Mokka
  • clasev

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Mokka 2015 1.4 aut
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor.
Urmeaza ,pe la sfarsitul anului in decembrie sau in ianuarie 2016,sa fiu posesorul unui model Opel mokka 1.4 cosmo cutie automata( pt sotia) ,culoare liquor brown.
Am cautat referinte despre cutia automata pentru mokka ,dar nu prea am gasit...doar un filmulet...in poloneza.,
Comanda abia am dat-o..stiu ca asteptarea e lunga si am timp pt documentare,dar cer si ajutorul vostru pt detalii privind cutia automata si coportamentul masinii cu aceasta transmisie.
Va multumesc respectuos.
Skip ads

  • wud

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
GM 6T40 este tipul cutiei.
  • clasev

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Mokka 2015 1.4 aut
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc mult..wud.
Detaliata schema tehnica..dar mai am de asteptat ceva pana voi simti.. cum functioneaza.
  • chatnoir2004

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salut,

Ti-a venit masina? Poti pune cateva impresii despre cutia automata? Sunt si eu interesat sa i-au una, tot automata.

Multumesc
Skip ads

  • clasev

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Mokka 2015 1.4 aut
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salut,

Mai am de asteptat pana in dec sau ianuarie..Si eu am cautat impresii despre aceasta cutie automata...si am gasit la colegii de forum hionescu...respectiv wud.

SA auzim numai de bine.
  • astronaut10

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Olt
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salut, ti-a ajuns mokka cu cutia automata? Cum se comporta? Si vreau sa va intreb daca ati prins reduceri de opel24?
  • clasev

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Mokka 2015 1.4 aut
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2015

  • Mesaj Privat
SALUT. DA a sosit la sfarsit de ianuarie si am cam 2700 km rulati...,sunt foaret multumit de masina...inclusiv de cutia automata..Comandfa am facut o in iulie 2015..si am beneficiat de reducere ..subsantiala fata de pretul de pe configuratorul siteului... SA avem ..drumuri bune si sa auzim numai de bine.
  • astronaut10

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Olt
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Ce inseamna reduceri substantiale? Ma bate gandul sa iau si eu o mokka, chiar am gasit una la un dealer la 14700e, un mokka enjoy 4x4 awd. Nu stiu daca se poate si mai redusa..
Skip ads

  • BogdanPE

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut. Aveți idee la câți km se face schimbul discurilor de frâna si a plãcuțelor de frâna. Am deja 25.000 fãcuți cam 80% prin oraș.Nu am schimbat niciodatã discurile si nici plãcuțele de frâna si vreau sa fac o ieșire de vreo 5.000 km.
  • costind2004

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2015 JMXXFXX
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2016

  • Mesaj Privat
salutare... din 2015 mi s-a pus pata sa-mi iau un opel mokka diesel mai nou dar nu cu pretul de nou... am cautat pe autovit si olx aproape un an, dar erau numai masini cu 150000 km la 15-16000 euro... am cautat pe mobile.de unul usor avariat, dar cum gaseam unul mai ieftin se vindea foarte repede... pina la urma am gasit un mokka maro metalizat, nou nout, are doar 400 km, dar pe benzina de 116 cp, usor lovit in bara din spate pe care l-am platit fara sa-l vad decit in poze... sunt foarte incintat de masina , numai ca am de asteptat pina pe 16 august sa-i fac cartea de identitate... sper sa ma obisnuiesc cu el, dupa ce in ultimii ani am condus doar smart fortwo si forfour...
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Domnilor, de azi buburuza a primit o pereche de boxe noi.
Este vorba de 2 boze Hertz HCX 165, care au fost montate pe usile din fata.
Diferenta de sunet este incomparabila.
Drumuri bune!
  • costind2004

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2015 JMXXFXX
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2016

  • Mesaj Privat
salutaree tuturor... am facut 2000 km cu my mokka 1,6 cc/116 cp... super incintat, consum mediu 6,9l benzina/100... am facut transfagarasanul, 2 drumuri la bran, predelut, si foarte putin in oras, fiindca am 3 smart-uri... am o nelamurire, d ce roata de rezerva are mokka? banuiesc ca una slim, am incercat sa cumpar una de astra dar nu se potrivea la prezoane si nici nu intra in locasul rotii de rezerva cu toate ca era mai mica decit rotile de pe masina ... in al 2-lea rind sunt foarte nemultumit de taxa de mediu care mi s-a calculat la 1000 lei la norna euro6... asigurarea 580 lei/6 luni, cartea 450 lei...astia chiar nu mai au bun simt....
Skip ads

  • sosa_ciprian

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Timis
  • Masina: Mokka X 2017 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua ce pareri aveti despre opel mokka x as dorii sa achizitionez unul
  • Movidiu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2017

  • Mesaj Privat
mariani,
doresc mai multe amanunte despre cum se aude cu noile difuzoare te rog.
ai instalat si un amplificator?
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sall. Ovidiu!
Nu am facut nici-o schimbare in plus, doar am schimbat boxele.Sunetul este net superior, dat fiind faptul ca boxele puse de mine sunt de o mai buna calitate.Nu poti compara cu un sistem cu statie si restul componentelor, insa calitatea sunetului este alta, fata de cele de pe masina.
Drumuri bune!
  • Sfatos

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka X 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Salve oameni buni,
Tin sa va anunt ca am intrat si eu in comunitatea Mokka-ngiilor din 19.04.2017 cu un Mokka X 1.4 Benzina 140 CP, tractiune fata, albastru, sistem OnStar, Inovation + ceva chestii in plus.
Super masina.
Si cea mai tare chestie... sunt constantean ca #mariani.
Sa traiesti Mokka-ngiule si sa ai parte numai de drumuri bune (ceea ce-mi doresc si eu).

Nu stiu ce sa fac. Sa deschidem un topic nou cu Mokka X, sau continui aci cu ce va intereseaza despre noul face-lift?
Si o imagine cu masinuta in parcare:

  • Sfatos

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka X 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sosa_ciprian a scris:Buna ziua ce pareri aveti despre opel mokka x as dorii sa achizitionez unul

#Cipri daca mai urmaresti discutia asta si te mai intereseaza, pot da detalii.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
clasev a scris:SALUT. DA a sosit la sfarsit de ianuarie si am cam 2700 km rulati...,sunt foaret multumit de masina...inclusiv de cutia automata..Comandfa am facut o in iulie 2015..si am beneficiat de reducere ..subsantiala fata de pretul de pe configuratorul siteului... SA avem ..drumuri bune si sa auzim numai de bine.


Salut am și eu modelul de cutie dar pe Sedan ul de la Astra j tot 1.4T cutia 6t40 am fãcut 220km cu ea o am de o sãptãmânã mi se pare minunatã, își face treaba super....sper ca aceasta cutie sa aibã viața cât mai lungã...caut sa schimb numai cu roata oprita tot timpul iar la semafor dacã nu e mai mare de 60 secunde rãmân în D cu ea...sa îmi spuneți va rog cei care ați mai avut mașini cu tr.automate dacã aveți ceva recomandãri. .
  • DRD
  • **
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salutare all

Sunt un vechi opelist (corsa, astra) acum am un fiat 500s (al sotiei) dar sunt interesat sa achizitionez o Mokka X (1,4 - 140 CP, automata, tractiune 2x4).
Sunt curios cum e cutia automata pe masina asta si ce consum are in oras.

multumesc
Razvan
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Drd o iei cam degeaba daca e fara 4x4, am un vecin cu un sportage 4x2 care se chinuie de 5 luni s-o dea, masina intretinuta, nu gunoi. Toti care suna intreaba de consum si apoi daca e 4x4. Fa un efort ca sa scapi mai repede de ea apoi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Mokka

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR