Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • Chitu Razvan

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Ok....o sã mã uit acolo sa vad daca au joc crucile.In legãturã cu acel ansamblu dacã ar fi defect sau ar avea probleme nu ar trebuii sa aparã și un anumit joc în volan?Joc în volan nu este deloc,in legãturã cu un audio cu zgomotele produse am sã încerc unul.Multumesc de sfaturi și informații.O zi buna
  • opelcorsacgeorge

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salutare ,am o corsa c ,2001,z12xe ,are un troncanit cand dau in gropi,nu este de la capete bara sau bielete,este din caseta de directie ,este cineva din bucuresti care se pricepe sa o repare ?
  • leutz25us

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Cine îmi poate schimba și verifica in Iasi bucșa de pe caseta? Caseta e data jos de pe masina.
  • claudiu1979

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor! Dupa multa lectura pe acest forum si multe vizionari pe Youtube cu celebra bucsa din partea dreapta a casetei de directie la Corsa C, motor z12xe, mi-am luat inima in dinti si am riscat sa repar caseta fara demontare de pe masina, considerand ca e mult prea multa munca de desfacere si reasamblare. Mentionez ca caseta de directie a mai fost schimbata prin 2013 sau 2014 iar la acea vreme am pus noua marca Delphi. Norocul meu a fost ca bucsa din interior era modelul cu siguranta si a iesit incredibil de rapid. Chinuiala majora a fost pana am desfacut bieleta de directie, caci a avut o solutie antidesfacere pe filet si a mers foarte greu pana aproape de ultimele ganguri ale filetului. Precizez ca am achizitionat bucsa de pe net la 88 de lei plus transport. Daca arfi fost modelul care are aripioare de jur imprejur, in mod sigur nu as fi putut s-o scot. Recomandarea mea la cei care vir sa faca aceasta operatiune, sa desfaca burduful din dreapta casetei si sa vada ce tip de bucsa are caseta in interior. Daca e cea cu 3 aripioare sau cu siguranta, merg scoase. Daca e modelul cu aripioare de jur imprejur, sa stea linistiti a e chinuiala mare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR