Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • Zafira 2.0

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salutare! Am nevoie urgent de niste sfaturi(orice sfat este binevenit). Vineri am fost sa fac decalaminare la motor (zafira a 2004, 2.0 dti 101 cp, y20dth) si, dupa cateva ture la niste turatii f mari (min 3500..chiar 4500-max 5000), la recomandatea mecanicului pt a elimina carbonul depus, am observat ca imi apare becul rosu in bord pt ulei...verific uleiul si constat ca e pe la jumate (schimbul l am facut acum 5k km si nu am avut niciodata probleme cu consumul de ulei)..ma rog, am mai pus un litru de ulei, dupa care, din nou, merg turat, pt a curata motorul (doar de aia am facut decalaminare cu hidrogen) si in seara asta, vad ca imi apare din nou becul la ulei... nu am reusit sa verific uleiul pr ca motorul e cald, tocmai ce l am oprit. Verific maine dim si vad daca nivelul a scazut. Ce ar putea fi, avand in vedere ca adaug 1 l pe zi....?!
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
La consumul asta ar trebuie sa lasi fum in spate ca locomotivele pe aburi daca uleiul e papat de motor! Verifica totusi sa nu ai pierderi, poate s-a spart ceva pe acolo cand l-ai fortat!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR