Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • DFilip995

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua, sunt nou pe forum si in primul rand vreau sa salut pe toata lumea. Detin o insingnia din 2011 motor 2.0 ecoflex 130 h si am o problema cu clima, am bagat freon, am verificat presiunea totul ok mergea de nu-mi venea sa cred, dar a mers o saptamana dupa aia baga aer normal, a mai patit cineva ceva asemanator? As baga iar freon dar daca patesc la fel. Ma poate ajuta cineva cu o ideie sau trebuie tester? Va multumesc.
  • bogdangf

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Incarca si cu substanta de contrast(stiu baietii care incarca cu freon despre ce este vorba). Daca ai vreo pierdere pe undeva o sa se observe. De obicei, cel mai repede se fisureaza radiatorul de clima, care este in fata si in care se opresc toate pietricelele aruncate de pe drum, dar poate ai noroc si e ceva mai simplu.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
mergi la tester cu ea si daca ai erori verifica ce si cum. este posibil sa ai nevoie de o resoftare care rezolva problema. asta daca nu ai pierderi pe undeva.
vezi ca la Insignia din 2011 clima da erori. este un raport de la HELLA. pe net. sunt date si seriile masinilor din 2011 care au aceasta problema. motorasele de pe partea soferului dau erori in functionare.
te costa 150 de lei la reprezentanta resoftarea climei. NUMAI la reprezenta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR