Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Jean05rsj

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,
Daca ma poate ajuta cineva cu urmatoarea problema la Opel Astra H caravan 2005, 1.7 CDTI 101CP. Nu mai pot deschide geamurile de la butoane. Practic butoanele din usa soferului, care actioneaza geamurile si oglinzile electrice, nu mai dau nici o comanda catre geamuri sau oglinzi. Geamul de la usa dreapta fata functioneaza doar daca este actionat de la butonul din usa dreapta. Am ajuns sa pot deschide doar un singur geam de la masina.Am inlocuit panoul de comanda de pe usa soferului si acelasi lucru...nu functioneaza.Sigurantele le-am verificat, mufa, totul pare OK. Are cineva vreo idee ce poate fi? Multumesc tuturor celor ma poate ajuta. Sad
Skip ads

  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
acolo posibil cablu din usa sau mufa scoasa , Verifiica cablajul de la imbinarea usii cu caroseria ..
  • Jean05rsj

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Am scos mufa din usa,am verificat cu o lampa de control pinii din mufa de la stalp iar pe trei din pini vine plus.Ce nu am mentionat,ca boxele si inchiderea functioneaza nu pot sa folosesc geamurile si oglinzile. Nu functioneaza nici led-ul de ambient de la levierul de deschidere a portierei.
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
aunci in usa este ceva scoate butoanele si vezi daca ai tensiune si masa
Skip ads

  • Jean05rsj

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Am o saptamana grea ,Sambata voi desface fata de usa sa vad ce pot face si va anunt.Doamne Ajuta!.
  • Jean05rsj

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Am desfacut usa fata am reusit fara sa rup niciun fluturas dar fara rezultat.Vine curent pana la motorasul de la geam si atat in rest nimic,am scos mufa din usa ,curatata,degresata etc verificata cu lampa nimic ,oare sa fie motorasul cauza .chiar nu stie nimeni
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sa stie ce? Daca ti-e dus motorasu sau gripat mecanismul?
Pai nu ai desfacut tu usa? De ce nu te-ai uitat?
  • Jean05rsj

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Eu am desfacut usa dar nu -mi dau seama.Daca este stricat motorasul sau mecanismul de ce nu functioneaza nici oglinzile si nici led-ul de la deschidere usa?.
  • Jean05rsj

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Victorie, dupa ce am desfacut si usa si mufa unde credeti ca era buba?, in portiunea de cablu dintre mufa de la stalp si bord este o problema aproape generala la modelele 2004-2006 (asta nu am spus-o eu ci baiatul care mi-a dat sfatul)
  • cypo_korea

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2004 Z 17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ce anume mai exact a avut? Ca la mine geamul din dreapta fata nu merge daca il actionez de la sofer....dar merge daca il actionez de la usa din dreapta....
  • Jean05rsj

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
salutare dupa cum am mai spus in portiunea de cablu dintre mufa de la stalp si bord este interrupt cablul care comanda geamul din dreapta ( vine undeva in dreptul pedalelor sub bord.)
  • christyanx

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua. La mine dupa activarea functiei confort closing, geamurile fata odata coborate se inchid singure. Daca nu activez functia geamurile se inchid/deschid normal.Mentionez ca am refacut cablurile din usile spate, care erau sectionate, fara nici un rezultat. A mai intalnit cineva problema? Multumesc anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR