Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Stoica Dragos

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2016

  • Mesaj Privat
De curand am avut o problema oarecum comuna cu masina mea un opel astra j din 2011....mi s-au ars becurile de faza scurta de pe fata unul intr-o zi ..celalalt a doua zi ....am fost nevoit sa le schimb la urgenta deoarece plecam seara la drum lung ! Am desfacut capacele de la becurile respective si constat cu stupoare ca sunt prinse cu suruburi ! Prima masina la care am intalnit asa ceva ...in fine ...fiind foarte greu de desfacut doar capacul ,dar sa mai intre si o surubelnita acolo ptr acel surub ! Ma uit pe youtube sa vad cum se procedeaza si vad ca este simplu doar ca trebuie desfacute anume parti ( gatul de la rezervorul de lichid de parbriz carcasa filtrului de aer) in fine ...decid sa nu ma complic si sa dau o fuga la service radacini timisoarei banuind ca la ei va dura mult mai putin acest proces ! Ajungand acolo cu programare in prealabil vanzatorul imi spune direct ca ma costa 60 ron un bec deci 120 plus 1 ora manopera 150 ! Total 270 un schimb la 2 becuri ! Eu intreb daca chiar 1 h dureaza sa faca acest proces ...raspunsul lui ...da ca o sa demonteze farurile si dureaza ...in fine tot mirat il intreb dc tre sa le dea jos ....imi spune ca asa se face ...dar imi acorda un 20 % reducere la tot dupa lungi intrebari ....in fine accept ...intra masina la rampa si vad ca in 10 minute o scoate ! 10 minute si chiar a mai facut si altceva ! Il intreb pe vanzator daca e normal sa platesc 1 h pentru 10 min ...adica de 10 ori timpul alocat ( stiu ca minimul este de 30 min ) ...raspunsul lui ....AM UITAT CA NU SE DAU FARURILE JOS LA ASTRA J ! BA frate am innebunit ! Cum sa imi zici ca ai uitat tu incercand sa ma convingi cu 10 min mai devreme ca asa se face ....dandu-si seama ca a gresit imi face factura pe 30 min manopera ....intrebarea mea fiind dc nu ai facut de la inceput factura asta ..? Trebuind sa ma "tiganesc" cu ei ....daca nu ziceam nimic plateam cu 110 mai mult ! Nu este normal asa ceva ! Un schimb de 2 becuri sa coste 60 euro ! Nicj in germania nu cred ca e atat ! Nici nu vreau sa ma gandesc cati sunt care au platit fara sa zica nimic ! Deci nu calcati pe la acel service decat daca sunteti putin tari in gura cu ei ....abia atunci va fac un pret corect !
  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR