Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • Chitu Razvan

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salutare Corsari!O problema cu apa la pedale am si eu in sensul ca dupã ploaie preșul de pe partea șoferului este umed.Citind postãrile anterioare am decis sã dau jos cutia de relee si am înlocuit garnitura de burete(mãcinat aproape total) cu silicon de acvariu.La urmãtoarea ploaie preșul iar ud......Am pus pe cineva sã toarne apa cu bidonul pe grila stergatoarelor în zona pompei de frana,eu în mașinã cu capul sub bord si.......nimic.Mai are cineva vreo idee pe unde se poate infiltra? Am fãcut aceeași operație și pe cutia de relee si nici pe acolo nu intra.Astept cu mare interes rãspunsurile pentru cã eu nu-i dau de cap😞😞😞
  • nastasaflorin

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Nu vezi pe unde se infiltreaza pentru ca zona respectiva e acoperita.
As putea sa spun cu siguranta se infiltreaza pe la capacul unde e fixata pompa.
  • Chitu Razvan

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2015

  • Mesaj Privat
În acest caz cred cã o sã merg cu ea la doctor.In afara de schimbat acea garnitura mai trebuie fãcut ceva? Unde sã mã uit sã fiu sigur cã ceea ce vor face bãieții este fãcut bine sã nu mai revin cu aceeași problemã.Din discuțiile anterioare am înțeles cã este puțin mai dificilã intervenția la pompã de frana si nu vreau sã risc.Multimesc
  • AButc

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Si eu am aceeași problema cu apa. A ti depistat problema careva? Am curãțat o la motor gurile erau infundate plus dedesubt furtunasul de la a/c dar dupa ploaie tot intra apa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR