Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut!Poate cineva ma lamureste.Primul Opel nou cumparat a costat 21000 de Euro.In configurator la noi era 28000 iar in Germania 33000.A doua costa 34000.In configurator 39.000 iar in Germania, Italia, Franta 46, 47000.E mare difetenta.Stiu, o sa spuna unii ca pentru Europa de est sunt alte materiale, alte linii de asamblare dar eu cred ca astea sunt nascocirile vanzatorilor de second hand.
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
E vorba de economie si putere de cumparare. Ar mai vinde Opel sau alte marci daca in Romania ar fi preturi egale cu Europa de Vest? Toate sunt construite cu aceleasi materiale, pe acelesi linii, difera pretul pe diferite piete cu diferite economii. Nici in Romania nu gasesti aceleasi preturi in judete diferite. In judetele mai dezvoltate sunt preturi mai mari, in cele nu prea, mai mici.. Deci?..
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,659
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Economia de pret e in componente si in materiale. Cele care sunt mai scumpe au piese de calitate mai buna, care vor tine mai mult la prima echipare (OEM). Nu pot sa spun exact care-cum la Opel, dar o Bora cumparata de noua in Romania prin 2004 avea multe componente Valeo, iar una cumparata de noua in Germania era echipata preponderent cu componente BOSCH pe partea de motor.
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
@ahappyuser ultimii 15 ani din viata profesionala i-am petrecut in industria de componente auto. Am lucrat pentru Opel Corsa C, Meriva, Combo 3 ani, si pentru BMW, Mercedes, Audi,Jaguar, si Tesla in ultimii ani. Componentele sunt aceleasi, restul sunt mituri scoase de nepriceputi care vorbesc sa vorbeasca..
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
in Croatia de exemplu in pretul masinii noi intra suplimentar o taxa auto de 25 %. insignia mea de 36 mii costa 48 acolo(au configurat-o online colegii mei ).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR