Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti daca se poate .Vreau sa-mi cumpar genti table pentru iarna la Opel astra K 1,6 Diesel .Reprezentanta ma atentionat sa fiu atent la dimensiunile jantei ca etrierele de la diesel sunt mai mari . Am comandat jante 6.5x16 J67 5x105 ET 39 . Cei care le livreaza mi-au spus ca e OK . Ce spuneti .
Skip ads

  • gryph

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2017

  • Mesaj Privat
ET din cartea masinii e 41 dar diferenta nu cred ca e atat de mare incat sa afecteze ceva.
Cine vrea jante de tabla pe 16 cu ET 41 poate sa arunce o privire la modelul ALCAR Hybridrad 6.5/16 5x105 ET41 care pare sa fie facuta special dupa dimensiunile de pe Astra K si arata si ceva mai bine decat o janta clasica de tabla (pretul cred ca e undeva la 255 ron/buc)
  • Batman

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am luat jante de Astra J, cu ET 39, in loc de 41. Inca nu le-am montat pe masina.

Cele de la Alcar au trecut in specificatii dimensiunea gaurii centrale 56,5 in loc de 56,6. Asta impreuna cu pretul m-au facut sa renunt la ele.
  • bazate

  • Mesaje scrise: 487
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
gryph a scris:ET din cartea masinii e 41 dar diferenta nu cred ca e atat de mare incat sa afecteze ceva.
Cine vrea jante de tabla pe 16 cu ET 41 poate sa arunce o privire la modelul ALCAR Hybridrad 6.5/16 5x105 ET41 care pare sa fie facuta special dupa dimensiunile de pe Astra K si arata si ceva mai bine decat o janta clasica de tabla (pretul cred ca e undeva la 255 ron/buc)

Pe site de revizie pt masinile noastre au janta 6,5x16 Opel Astra K originala GM Cod OE Opel 1002550 la 165 lei.
Alte jante AM ajung sa coste aproape cat una de aliaj....tot AM.
Daca luati jante de table noi as recomanda un strat suplimentar de lac inainte sa le montati....intarzie atacul ruginei.
Skip ads

  • Batman

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Codul respectiv este pentru janta de Astra J. Janta pt Astra K are alt cod. Desi spun ca e de Astra K, e de fapt de Astra J.
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Pentru K codul este: 13383367
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR