Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • MManuel

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Simptome: Buna seara , am si eu o problema , eram pe drum si in timp ce ma uitam pe gps intr-un moment de neatentie am dat cu roata din fata dreapta intr-o bordura , am lovit cu roata undeva in fata spre dreapta .Dupa ce s-a intamplat asta am sesizat ca am un tremurat in volan si se simte ca partea dreapta a masinii are un joc .La viteza mica se scurura volanu si partea mai puternic si mai rar , la viteza mare se scutura mai incet dar mai des ,m-am uitat la janta sub ea , si nu se vede nimic in neregula , As vrea sa stiu aproximativ care ar putea fi problemele masinii pentru ca locuiesc in Franta si costurile reparatiilor sunt ridicate si vreau sa stiu la ce sa ma astept . Va multumesc anticipat.

Cod(uri) eroare:
----
Model: Astra j
An fabricatie: 2012
Cod motor:
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,481
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Poți sã ai deformație la nivelul anvelopei și al jantei, chiar dacã nu ai observat nimic suspect...Poți avea afectate diverse componente la nivelul direcției/suspensiei, dar asta se poate spune doar în urma unei inspecții de specialitate, la un tehnician...
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
mergi la un service si o rezolvi inainte sa ajungi sa faci vreun accident sau ceva...
nu este de joaca, e posibil sa fi indoit bratul de la roata sau chiar alte elemente. data viitoare cand vrei sa te mai uiti sau sa reglezi ceva pe gps fa-o stand pe loc. succes
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR