Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • gabyygsm

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Model: Astra G
An fabricatie: 2001
Cod motor: Z18xe
Suspensie montata: KW reglabila cu flansa si rulment stock

Probleme: flansa stock are joc, nu este presata de arc si la viraje troncane, nu pot realiza geometria.

Am cumparat suspenia online de la un tepar si nu avea flansele conice originale ale suspensiei. Am facut montajul si am pus flanse si rulmenti stock la o firma "smechera" de pe A2 si nu mi-au spus ca nu sunt compatibile. Aveti o solutie tehnica sigura pentru a folosi suspensia cu flansele stock? Sau exista posibilitatea sa cumpar flanse conice originale ale suspensiei? Am vazut in niste poze online ca suspensia originala are si niste distantiere sus in capatul arcurilor dar eu nu am primit asa ceva la cumparare.
  • gabyygsm

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
In acest moment exista un spatiu consistent intre flansa si arc. Am vazut intr-o postare aici pe grup ca acolo unde este acel spatiu, un coleg a pus o palarie conica metalica dar fara sa precizeze daca este palaria stock sau cea originala a suspensiei sport reglabile. Astept un sfat legat de un montaj sigur care sa nu creeze uzura suplimentara in timp si care sa ofere si siguranta la rulare. Atasez aici poza colegului de forum cu acea palarie metalica.[
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR