Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua,am ajuns si eu cu masina la 160.000km si a aparut problema la volanta ,cineva mi-a recomandat kit ambreiaj +volanta de la Valeo ,eu stiu ca pe Opel se monteaza din fabrica Luk sau Sachs,mentionez ca am motor 1,9cdti Z19dt si cutie M32 ,stie cineva de calitatea acestui kit? se merita ?Va multumesc.
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sfatul meu este sa cumperi un kit de ambreiaj Luk sau Sacks.Atasez mai jos un link unde sa te interesezi ca aducea cu mult mai ieftin fata de ceea ce gasesti pe piata.Am scris eu cateva detalii despre el -Dan il cheama , numarul de telefon ti-l trimit pe privat .Il gasesti si pe okazii.ro .

https://www.clubopel.com/vie...aj.&start=100
  • Glacius

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Vreau sa schimb ambreiajul la opelul meu Vectra B an 1996, 1.6 55 kw, si am gasit mai mutle marci..cum ar fi Transmech,Sachs ..la preturi bune si mici desigur..dar si Valeo . Mentionez ca ma aflu in Anglia.

In romania ati intalnit aceste marci? am gasit acest Transmech la aprox 240 ron ..insa pare cam ieftin..eram curios de un feedback..daca si a pus cineva si cum se comporta. Valeo stiu ca sunt bune dar si pretul e pe masura, sunt cele mai recomandate. Sachs si Luk sunt inferioare lui Luk ..nu stiu de Transmech prea multe..dupa mult google unii spun ca Sachs ar face si acest Transmech.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
NU lua la kit ambreiaj decat Sachs sau Luk. Eu iti recomand ultimul... altceva daca cumperi in scurt timp schimbi iar si mai dai banii odata pe manopera care este destul de scumpa...
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu am cumparat ce am gasit mai ieftin
adica LUK (tot kit-ul)
sunt foarte multumit de el
ce e drept nici nu am mers foarte mult (sub 20.000 de km) cu el dar fata de ce am auzit de la altii ca dupa 6-7 mii de km au probleme...
  • sebontz

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2012

  • Mesaj Privat
@glacius: sunt de acord cu mikyboy. Nu pune Valeo. Cu putin timp in urma si eu am schimbat kit-ul si am avut de ales intre Valeo si Sachs. Desi Valeo era mai ieftin, Sachs e mult superior. Plus de asta, kit-ul de ambreiaj nu il schimbi la fel de des ca uleiul...il schimbi o data si bine
  • brasil

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2015

  • Mesaj Privat
De kit de ambreiaj Exedy aveti ceva referinte, este mai ieftin fata de cele consacrate , dar oare merita, tine macar 100.000 km sau ...
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca tine nu stim insa pretul mai reflecta cateodata si calitatea... recomand ceva consacrat si cunoscut de la luk, sachs, valeo...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR