Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • calyyn80

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
buna seara,am un opel astra G ,motor Z16SE-2003,132mii km,de ceva timp a aparut un sunet ciudat in partea din fata a masinii .dar sa descriu ..............cand plec cu masina de pe loc dupa ce a stationat mai mult timp si cand dau inapoi se aude ca o pocnitura scurta,este ceva asemanator cu zgomotul produs de tamburi iarna cand este trasa frana de mana doar ca intensitatea sunetului este mai mica,zgomotul apare doar in momentul cand am pus in miscare masina si cand dau inapoi,
Skip ads

  • calyyn80

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
salutare,am descris mai sus simtomele,am fost astazi la mecanic si nimic Sad ,a verificat toata directia si nimic ,am obs ca in momentul cind plec cu masina si virez putin de volan se aude acel sunet ,dar nu imi pot da seama de la ce vine,..............un sfat
  • sozel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
calyyn80 a scris:buna seara,am un opel astra G ,motor Z16SE-2003,132mii km,de ceva timp a aparut un sunet ciudat in partea din fata a masinii .dar sa descriu ..............cand plec cu masina de pe loc dupa ce a stationat mai mult timp si cand dau inapoi se aude ca o pocnitura scurta,este ceva asemanator cu zgomotul produs de tamburi iarna cand este trasa frana de mana doar ca intensitatea sunetului este mai mica,zgomotul apare doar in momentul cand am pus in miscare masina si cand dau inapoi,


nu este o problema este ceva firesc. acelasi lucru e si la mine. discurile au un grad de uzura si au facut un fel de guler. placuta ramane un pic agatata cand mergi cu fata si atunci cand dai cu spatele se deblocheaza. acelasi lucru e si la mine. nu iti bate capu.
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
tampoanele de la motor sunt problema
Skip ads

  • calyyn80

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
au fost verificate tampoane bielete,bucse,tot ce inseamna directie si sunt ok,problema este ca acel sunet se aude doar dupa o stationare mai indelungata se aude din zona fata cred ca este ce a spus colegul sozel,pentru au ceva uzura discurile fata
  • idnightk

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1994 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu, dar la mine s-a descoperit repede motivul: tampoanele de la motor..care sunt doar de design acolo...
  • GChirpac

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salutare! Am un opel astr g 17 td (motor gm)si am o problema un zgomot la motor cand o accelerez zgomotul se aude mai puternic cand scot capacul de ulei am fost la mecanic nu a reusit sai dea de cap. Imi puteti spune de ka ce vine zgomotul(se aude cum ar bate fier pe fier)
  • OMarian157

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2017

  • Mesaj Privat
incearca sa te uiti la tamponul de pe cutie poate este slabit surubul pozitia 23 din imagine[/imglb]
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR